"אני לא נושמת": ההודעה האחרונה של אחת מקורבנות המשאית בבריטניה

"לא נושמת": ההודעה של אחת מקורבנות המשאית
פאם טי טרה מיי בת ה-26 היא אחת מהאזרחים הווייטנאמים, שעל פי החשד נמנים עם 39 המהגרים שנמצאו מתים במשאית קירור באסקס. המשטרה הבריטית עצרה עד כה ארבעה חשודים במעורבות בפרשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המשאית שבה נמצאו גופות המהגרים באסקס, בריטניה
צילום: צילום: רויטרס

בבריטניה נמשכת חקירת מותם של 39 המהגרים, שגופותיהם נמצאו השבוע במשאית קירור באסקס שבבריטניה. במסגרת הליך זיהוי הקורבנות התגלה כי כמה מהם הם ככל הנראה אזרחי וייטנאם, ואתמול (שישי) נמסר מהשגרירות הווייטנאמית בלונדון כי משפחות מהמדינה האסיאתית מדווחות על קרובים נעדרים.

ארגון זכויות אדם בווייטנאם פרסם הודעות טקסט של פאם טי טרה מיי בת ה-26, צעירה וייטנאמית שעל פי החשד הייתה על המשאית, שאותן שלחה להוריה כשעשתה את דרכה מבלגיה לבריטניה - זמן קצר לפני שמתה. "אני מצטערת, אמא ואבא. המסע שלי לחו"ל לא הצליח", כתבה טרה מיי על פי הפרסומים בווייטנאם. "אני אוהבת אתכם. אני לא יכולה לנשום. סליחה, אמא". עוד נמסר מארגון זכויות האדם בווייטנאם כי טרה מיי ניסתה להגיע לבריטניה דרך סין וצרפת.

מהמשטרה הבריטית דווח בתחילה כי הקורבנות הם אזרחים סינים, אך בבייג'ינג לא אישרו את זהותן של כלל הגופות, וכעת גורמים רשמיים מסין ומווייטנאם משתפים פעולה עם משטרת בריטניה. "אנו מחויבים להגיע לחקר האמת למען אלו שנהרגו, וספקולציות לא עוזרות", אמרה אתמול סגנית מפקד משטרת אסקס.

עד כה נעצרו ארבעה חשודים במעורבות בפרשה. נהג המשאית, מוריס רובינסון בן ה-25 מצפון אירלנד, נעצר זמן קצר לאחר מציאת הגופות. בנוסף אליו, אתמול נעצרו גבר ואישה בני 38 וגבר נוסף בן 48 - גם הם מצפון אירלנד. 

לפי דיווחים בבריטניה, ההרוגים באירוע המחריד ננעלו במכולת קירור ללא פתחי אוורור, וקפאו למוות במינוס 25 מעלות. עוד פורסם כי המהגרים היו תקועים במכולת המשאית, שהגיעה לבריטניה מבלגיה על מעבורת, במשך 15 שעות לפחות - עד שנמצאו מתים ביום רביעי האחרון.

 

הפופולריים