אחרי הפגישה עם פוטין: ארדואן ייאלץ לצאת מסוריה

אחרי שנפגש עם פוטין: ארדואן ייאלץ לצאת מסוריה
פוטין וארדואן סיכמו שצבאות שתי המדינות יוודאו שהכוחות הכורדים ייסוגו מכל רוחב אזור גבול סוריה-טורקיה בתוך חמישה עד שישה ימים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפת הלחימה בצפון סוריה
צילום:

ברקע יציאת הכוחות האמריקנים מצפון סוריה והסכם הפסקת האש הזמנית שנחתם בין ארה"ב לטורקיה, נועדו הערב (שלישי) נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ועמיתו הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן, שכוחותיו ניסו לכבוש את האזור מידי הכוחות הכורדים. בפגישה שארכה כשש שעות, סיכמו השניים כי צבאות שתי המדינות יפטרלו בגבול סוריה-טורקיה וידאגו לוודא שהכוחות הכורדים ייסוגו מכל השטח לאורך הגבול, בעומק של 30 קילומטרים בצד הסורי, פרט לבירת החבל, קמישלי. כל זאת בתוך חמישה עד שישה ימים. בנוסף, סיכמו השניים, על החזרת פליטים סורים מטורקיה לאזור הכורדי בסוריה.


עם זאת, נשיא רוסיה הדגיש אחרי הפגישה כי יש לשמור על "שלמותה הטריטוריאלית של סוריה". כלומר, ארדואן ייאלץ להוציא משם את כוחותיו. זאת לצד הצלחת הצבא הטורקי לכבוש רק שטח קטן מכל האזור המדובר.

הלילה בעשר פג תוקפה של הפסקת האש הזמנית בין טורקיה לבין הכוחות הכורדים שהוכרזה לפני חמישה ימים. מוקדם יותר הכריז הנשיא ארדואן כי יחדש את התקיפות על הכורדים בסוריה אם הם לא ייסוגו מהאזור הסמוך לגבול טורקיה.

הפופולריים