מרקל לנתניהו: נגביר את המאמצים לאבטח את הקהילה היהודית

מרקל לרה"מ: נגביר את המאמצים לאבטח את היהודים
ראש הממשלה הודה לקנצלרית גרמניה על עמדתה התקיפה נגד האנטישמיות • מוקדם יותר דווח כי המחבל השתמש במהלך הפיגוע בנשק שהוא הרכיב באופן עצמאי וברכבו נמצאו 4 קילוגרמים של חומר נפץ • תיעוד בלעדי: הניצולים משחזרים את רגעי האימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנזק בבית הכנסת בהאלה בעקבות הפיגוע גרמניה
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (חמישי) בטלפון עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל והודה לה על העמדה התקיפה שהביעה נגד האנטישמיות. נתניהו אמר בשיחה כי חשוב להגביר את המאמצים נגד תופעת האנטישמיות. מרקל מנגד  ציינה כי בכוונתה להגביר את המאמצים לאבטחת הקהילה היהודית. זאת לאחר שאתמול מחבל רצח שני אנשים סמוך לבית הכנסת בעיר האלה בגרמניה. בתוך כך, מעצרו של המחבל הניאו־נאצי שטפן ב. הוארך היום בבית משפט במערב המדינה. מוקדם יותר היום דווח כי המחבל שטפן ב. השתמש במהלך הפיגוע בנשק שהוא הרכיב באופן עצמאי וברכבו נמצאו 4 קילוגרמים של חומר נפץ. הוא נעצר בידי המשטרה אתמול אך בשל פציעת הירי שבצווארו הוא טופל היום בשני בתי חולים שונים. אתמול בבית חולים בוייסנפלס והיום הוא הועבר לניתוח במרפאה בהאלה. שרת המשפטים של גרמניה, קתרינה בארלי, מגדירה את הפיגוע אתמול בארצה – מתקפת ימין קיצוני, שעשה אותה "זאב בודד". המחבל לא היה מוכר למשטרה טרם האירוע.

כאמור, המחבל רצח אישה בת 40 מהאלה וגבר בן 20 ממרזבורג. נוסף על כך, פצע בעת מנוסתו זוג נשוי שמטופל כעת בבית החולים. יושב ראש הקהילה היהודית בהאלה שבגרמניה, מקס פריברוצקי, סיפר היום לכאן חדשות על רגעי האימה בתוך בית הכנסת, בשעה שהרוצח ירה בשני בני אדם ביום הכיפורים.

 הפופולריים