הכורדים ננטשו: ארה"ב מתפנה מגבול סוריה-טורקיה

הכורדים ננטשו: ארה"ב מתפנה מגבול סוריה-טורקיה
מטרת המבצע על פי הטורקים הוא לנקות את האזור מאלמנטים טרוריסטיים סמוך לגבול ולהשיב פליטים לסוריה. בתיעוד שהתפרסם נראים כוחות צבא טורקיים נעים לעבר הגבול. זאת בעוד כוחות אמריקניים עזבו את האזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות אמריקניים יוצאים מאזור הגבול עם סוריה 7.10
צילום: -

ארצות הברית העניקה היום (שני) "אור ירוק" לטורקיה לצאת למבצע צבאי בסוריה ופינתה את חייליה מהגבול לאחר שהבהירו כי לא ישתתפו במבצע צבאי. בהודעת הבית הלבן לאחר שיחת הטלפון אמש בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן נכתב כי "ארה"ב לא תתמוך במבצע צבאי של טורקיה בצפון סוריה". עוד נכתב בהודעת האמריקנים כי הם "מבקשים ממדינות אירופה שיקבלו אליהם בחזרה לוחמי דאעש שהם אזרחי אותן מדינות. טורקיה תהיה מעתה אחראית לגורל האנשים הללו שנשבו באזורים שהאמריקנים כבשו מידי ארגון המדינה האסלאמית".

הניו יורק טיימס מדווח כי בכירים במשרד ההגנה והחוץ בממשל האמריקני הביעו התנגדות להחלטת טראמפ, להעניק לארדואן אור ירוק למבצע. עוד דווח כי ההתנגדות כללה את ההחלטה להחזיר את הכוחות האמריקניים שהיו מוצבים באזור.

הכוחות הסורים הדמוקרטים מסרו לסוכנות "רויטרס" שהם לא יהססו להגן על עצמם מפני כל פלישה טורקית. עוד מסרו שארה"ב לא עמדה בהסכמים ופינתה את כוחותיה מאזור הגבול עם טורקיה. בתוך כך, כתב ערוץ אל-חדת' דיווח על נסיגת חיילים ומשוריינים אמריקנים באזור הגבול "תל אביאד" בין טורקיה לסוריה. גם מרכז המעקה הסורי לזכויות אדם דיווח על נסיגת כוחות אמריקניים מאזור "אל-חסכה" בצפון מזרח סוריה הגובל בטורקיה.

דובר לשכת נשיא טורקיה הגיב להודעת הבית הלבן ואמר כי "המטרות בצפון סוריה הן לנקות את האזור מאלמנטים טרוריטסים סמוך לגבול עם טורקיה ולהשיב פליטים לסורים". שר החוץ של טורקיה מבלוט צ'אבושולו אמר שארצו נחושה לנקות את אזור הגבול עם סוריה מטרוריסטים ו"להבטיח את ביטחונה של טורקיה".

הפופולריים