רוחאני: גבר הסיכוי למו"מ על הסכם הגרעין - כולל עם ארה"ב

רוחאני: גבר הסיכוי למשא ומתן עם ארה"ב
נשיא איראן אמר בתדרוך לעיתונאים בטהראן, כי ההתקדמות חלה בעקבות שיחות בשולי עצרת האו"ם עם שרי החוץ של חמש משש המעצמות החתומות על ההסכם - רוסיה, סין, בריטניה, גרמניה וצרפת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא איראן, חסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

נשיא איראן חסן רוחאני אמר היום (שני) כי גבר הסיכוי לחידוש המשא ומתן על הסכם הגרעין בין איראן לשש המעצמות החתומות עליו, בהן ארצות הברית. בתדרוך לכתבים בטהראן ציין רוחאני כי התקדמות חלה בשיחות שקיים שר החוץ של איראן מוחמד זריף עם עמיתיו מחמש מבין שש המדינות: רוסיה, סין, בריטניה, צרפת וגרמניה.

לדברי רוחאני, השיחות היו בשבוע שעבר בניו יורק, בשולי הכינוס השנתי של עצרת האו"ם, ונשיא איראן אמר כי ימסור עוד פרטים בישיבת הממשלה האיראנית מחרתיים. עוד אמר רוחאני כי הדבר החשוב הוא שאיראן יכולה כעת להציב את תוכנית הגרעין שלה בהקשר הנכון מבחינת החוק הבין לאומי, ולהמתין עד שיבשילו התנאים לפריצת דרך.

כבר ביום שישי האחרון  טען רוחאני כי ארצות הברית הציעה להסיר את כל הסנקציות, בתמורה להתחלת משא ומתן בין המדינות. לדבריו, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, ונשיא צרפת עמנואל מקרון היו בניו יורק והתעקשו שתתקיים פגישה בינו לבין טראמפ. נשיא ארצות הברית הכחיש את הדברים: "איראן ביקשה שנסיר את הסנקציות - אמרתי לה לא".

טראמפ אמר ביום שישי האחרון כי אינו מעונין בעימות צבאי עם איראן. את הדברים אמר בשיחת ועידה שניהל עם רבנים ומנהיגים יהודיים אמריקניים. "זה יסתדר, איני יודע איך אבל זה תמיד מסתדר", אמר בשיחה לקראת ראש השנה.

לדבריו, איראן ממשיכה בפרובוקציות ובאיומים על בנות בריתה של ארצות הברית. "הפגנתי ריסון רב ואני מקווה שגם איראן תבחר בשלום", אמר טראמפ. עוד הוסיף כי מוקדם לדעת כיצד תסתיים המתיחות וכי ארצות הברית מוכנה לכל תרחיש.

הפופולריים