טראמפ דורש לפגוש את "חושף השחיתויות"

טראמפ דורש לפגוש את "חושף השחיתויות"
הנשיא האשים כי איש המודיעין הציג את השיחה עם נשיא אוקראינה בצורה "לא מדויקת ומרמה". את יו"ר ועדת המודיעין של בית הנבחרים האשים בשקרים והדגיש שיש לחקור אותו בחשד להונאה ולבגידה • טראמפ על הדמוקרטים: "הם משקרים ומרמים כמו שלא קרה מעולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

"הם פוגעים קשות במדינה שלנו": נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף הלילה (שני) את חברי המפלגה הדמוקרטית ואת "תקשורת הפייק ניוז" על רקע הליך ההדחה שנפתח נגדו בעקבות תלונה של איש מודיעין אמריקני. בסדרה של ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, כתב הנשיא כי הוא מעוניין לפגוש את איש המודיעין שהתלונן נגד טראמפ בעקבות השיחה עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי.

השיחה הסודית וג'ו ביידן: מה הוביל לאיום ההדחה?

"הם משקרים ומרמים כמו שלא קרה מעולם בהיסטוריה במטרה לערער את היציבות של ארצות הברית לפני הבחירות ב-2020", האשים טראמפ את הדמוקרטים. את "חושף השחיתויות" האשים הנשיא כי הוא הציג שיחה "מושלמת" עם מנהיג זר בצורה "לא מדויקת ומרמה" ואמר כי יש לו זכות להיפגש איתו. נוסף על כך, לדברי טראמפ, יו"ר ועדת המודיעין בבית הנבחרים אדם שיף שיקר לקונגרס.

"הוא שיקר בצורה הבוטה והמרושעת ביותר שנראתה בבית הנבחרים. הוא כתב והקריא דברים נוראיים ואז אמר שזה יצא מפי נשיא ארצות הברית. אני דורש ששיף ייחקר בגין בגידה והונאה", אמר הנשיא.

טראמפ כתב עוד כי הוא מעוניין לפגוש גם את מי שהעביר את המידע לאיש המודיעין "באופן לא חוקי", שרובו לא נכון. "האם האדם הזה ריגל אחר נשיא ארצות הברית?", תהה הנשיא וחזר שוב על האמירה כי יו"ר בית הנבחרים הדמוקרטית ננסי פלוסי עושה לו "ציד מכשפות".

המועמד לנשיאותית בבחירות 2020 ג'ו ביידן ובנו האנטר היו המטרה המרכזית בשיחה בין טראמפ לבין זלנסקי, בה ביקש לכאורה המנהיג האמריקני ממקבילו לפתוח בחקירה בעניינו של האנטר, שהיה חבר בדירקטוריון של חברה אוקראינית "בוריסמה". על פי דיווחים, סנגורו הפרטי של טראמפ, רודי ג'וליאני, אף נפגש עם בכירים במשרד המשפטים האוקראיני במטרה לקדם את הנושא.

ביום חמישי פורסמה בלוס אנג'לס טיימס הקלטה של טראמפ בה נשמע מתייחס למקור שחשף את השיחה בינו לבין נשיא אוקראינה. "כמו מרגל. אתם זוכרים מה היו עושים בימים הטובים לבוגדים?", אמר. הניו יורק טיימס דיווח כי המקור הוא איש ארגון הביון האמריקני ה-CIA שהגיע להתמחות בבית הלבן כאנליסט.

ביום רביעי בלילה הודיעה פלוסי רשמית על פתיחת הליכי הדחה נגד טראמפ בעקבות שיחתו עם נשיא אוקראינה וניסיונו להסתיר את תלונת חושף השחיתויות בנושא מהקונגרס. בהודעה בקונגרס אמרה פלוסי כי במעשיו הפר טראמפ את החוקה האמריקנית ובגד בשבועת האמונים שלו כנשיא. ״אני יכולה לומר באחריות שמעשי ממשל טראמפ פוגעים בבטחוננו הלאומי״, אמרה. טראמפ כתב בתגובה כי מדובר ב"התנכלות נשיאותית" ו"ציד מכשפות". 

הפופולריים