עוד הפסד לג'ונסון: הפרלמנט הבריטי דחה את ההצעה לבחירות מוקדמות

הפרלמנט הבריטי דחה את ההצעה לבחירות מוקדמות
באופוזיציה טוענים כי דרישת ראש הממשלה לפזר את הפרלמנט בעת הזו, נועדה למנוע את השיח על גורל הברקזיט. ראש ממשלת בריטניה, סבור שהדממת הפרלמנט, תאפשר לו לנהל משא ונתן עם האיחוד האירופי, ללא הפרעות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בוריס ג'ונסון
צילום: צילום: אי-פי

משבר הברקזיט: הפרלמנט בבריטניה דחה הלילה (שלישי) את הצעתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון לערוך בחירות מוקדמות. רק 293 הצביעו בעד ההחלטה, כאשר הרוב לו זקוק בוריס הוא 434 - שני שלישים מחברי הפרלמנט.

באופוזיציה טוענים כי דרישת ראש הממשלה לפזר את הפרלמנט בעת הזו, נועדה למנוע את השיח על גורל הברקזיט. ראש ממשלת בריטניה, סבור שהדממת הפרלמנט, תאפשר לו לנהל משא ונתן עם האיחוד האירופי, ללא הפרעות.

בתוך כך, לדרישת הממשלה, יצא הפרלמנט לפגרה שתסתיים שבועיים לפני תאריך היעד לפרישה מהאיחוד האירופי. דרמה נרשמה בפרלמנט כשחברי הבית התחתון ממפלגות האופוזיציה, ניסו למנוע מיושב ראש הפרלמנט להשתתף בטקס היציאה לפגרה, שהתקיים בבית הלורדים. האופוזיציה החרימה את הטקס המשותף לשני בתי הפרלמנט וחבריה נותרו במושבים, מזמרים המנונים פוליטיים.

בשבוע שעבר דיווח עיתון הגרדיאן כי ישנן "שמועות חזקות" באשר לאפשרות שיוכרזו בחירות כלליות במדינה, במטרה לקיים אותן לפני מועד היציאה מהאיחוד האירופי ב-31 לאוקטובר. זאת לאחר שג'ונסון נחל תבוסה קשה בבית הנבחרים: המחוקקים הבריטים הצליחו לקדם חוק שימנע מראש הממשלה לפרוש מהאיחוד האירופי ללא הסכם הברקזיט.

הפופולריים