תבוסה לבוריס ג'ונסון בפרלמנט: לא יהיה ברקזיט בלי הסכם עם האיחוד

הפרלמנט הבריטי: אין ברקזיט בלי הסכם עם האיחוד
המחוקקים הבריטים הצליחו לקדם חוק שימנע מראש הממשלה לפרוש מהאיחוד האירופי ללא הסכם הברקזיט. ההצבעה על החוק עצמו תהיה במהלך היום. ג'ונסון אמר לפני ההצבעה כי אם יפסיד יכריז על בחירות בזק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בוריס ג'ונסון
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נחל הלילה (רביעי) תבוסה קשה בבית הנבחרים: המחוקקים הבריטים הצליחו לקדם חוק שימנע מג'ונסון לפרוש מהאיחוד האירופי ללא הסכם הברקזיט. 328 חברי פרלמנט הצביעו בעד קידום החוק, בעוד 301 התנגדו. 21 מהמחוקקים השמרנים הצטרפו לאנשי הלייבור והצביעו עימם נגד ראש הממשלה.

ההצבעה על החוק עצמו תהיה במהלך היום, אם יאושר יחוייב ג'ונסון לבקש מן האיחוד האירופי ארכה של שלושה חודשים. ראש הממשלה הבריטי אמר לפני ההצבעה כי אם יפסיד יכריז על בחירות בזק. הצעת חוק להקדמת הבחירות מחייבת רוב מיוחס של שני שלישים שלא ברור אם ג'ונסון יהיה יכול לגייס.


לאחר שנבחר לראש ממשלת בריטניה, ג'ונסון הודיע כי הוא אינו מאמין בהסכם, והכריז שאם לא יהיה הסכם חדש, הוא יוציא את בריטניה מאירופה במועד המתוכנן גם בלי ההסכם. ג'ונסון קיווה שברגע האחרון משהו יקרה וראשי האיחוד האירופי יסכימו להעניק לו דבר מה, שהוא יוכל להציג כניצחון ולצאת מהאיחוד עם הסכם חדש, אך בית המחוקקים הבריטי מנע זאת.

הפופולריים