ארצות הברית הטילה סנקציות על סוכנות החלל האיראנית

ארה"ב הטילה סנקציות על סוכנות החלל האיראנית
האמריקנים הטילו עיצומים גם על שני ארגונים איראניים נוספים בתחום החלל. טהראן צפויה להכריז על צעד נוסף ליציאתה ממחוייבויות הסכם הגרעין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וחסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית הודיעה היום (שלישי) על סנקציות נוספות שהטילה על איראן. הפעם מדובר בעיצומים נגד שלוש סוכנויות החלל האיראניות הכוללות את המרכז לחקר החלל האיראני, סוכנות החלל האיראנית והמכון לחקר האסטרונאוטיקה. כך הודיע משרד האוצר האמריקני.

בד בבד, נשיא איראן חסן רוחאני צפוי להכריז מחר בנאום על השלב השלישי בהורדת ההתחייבויות של איראן בהסכם הגרעין. שר החוץ האיראני זאריף אמר כי טהראן תעשה זאת "אלא אם כן מדינות אירופה יעמדו בהתחייבויות שלהם עד ליום חמישי".

מוקדם יותר הודיעה איראן באופן רשמי שבתוך יומיים תוכל להעשיר אורניום לרמה של 20% - הנדרשת לפיתוח נשק גרעיני. לפני ההסכם איראן העשירה אורניום לדרגה זו, אך במסגרתו הם הוגבלו להעשרה של לא יותר מ-3.6% בלבד.

ביום שישי פרסמה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) דוח שמראה כי איראן הפרה את הסכם הגרעין עם המעצמות, כשהעלתה כמות האורניום המועשר שבמאגריה והיא מזקקת אותו מעבר למה שמותר לה. מנתוני סבא"א עולה כי ברשות איראן 241.6 ק"ג של אורניום מועשר ברמה של 4.5%.

הפופולריים