סבב ב': האם בריטניה בדרך לבחירות?

סבב ב': האם בריטניה בדרך לבחירות?
עיתון הגרדיאן הבריטי דיווח היום כי ישנן "שמועות חזקות" על האפשרות של הכרזה על בחירות כלליות במדינה השבוע, במטרה לקיימן לפני מועד היציאה מהאיחוד האירופי ב-31 לאוקטובר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, יוני 2019
צילום: צילום: אי-פי

בריטניה בדרך לבחירות? עיתון הגרדיאן הבריטי דיווח היום (שני) כי ישנן "שמועות חזקות" באשר לאפשרות שיוכרזו בחירות כלליות במדינה השבוע. זאת, במטרה לקיים אותן לפני מועד היציאה מהאיחוד האירופי ב-31 לאוקטובר. בוריס ג'ונסון שנבחר לראש ממשלת בריטניה בסוף חודש יולי, אז הודיע כי אינו מאמין בהסכם הברקזיט, והכריז שאם לא יהיה הסכם חדש, הוא יוציא את בריטניה מאירופה במועד המתוכנן גם בלי ההסכם.

בעיתון "הסאן" דווח כי ג'ונסון מתכנן בחירות בזק בתוך חמישה שבועות אם הוא יפסיד למחנה של אלה המבקשים להישאר באיחוד האירופי השבוע. בכוונתו של ראש הממשלה לקרוא לבחירות כבר מחרתיים לכל המוקדם.

האופוזיציה בבריטניה, יחד עם קבוצה ממפלגת השלטון, רוצה להעביר חקיקה שתמנע פרישה מהאיחוד ללא הסכם. הפרשן הפוליטי של רשת ITV דיווח מפי מקור ממשלתי בכיר כי הצבעת חברי הפרלמנט על סיכול אפשרות יציאה מהאיחוד ללא הסכם, פירושה אי אמון בממשלה. 

רשת BBC דיווחה כי ברגעים אלה מתנהלים דיונים במעון ראש הממשלה על האפשרות לבקש מהפרלמנט הבריטי לאשר יציאה לבחירות בזק. מוקדם יותר דווח כי ג'ונסון ביקש לכנס את הקבינט מאוחר יותר היום על מנת לשכנע את חברי הקבינט להצביע בעד יציאה לבחירות במקרה שהפרלמנט יתנגד ליציאה מהאיחוד ללא הסכם. 

הפופולריים