דיווח באיראן: גבר ואישה הורשעו בריגול לטובת ישראל ונשלחו לכלא

איראן: הורשעו בריגול עבור ישראל - ונשלחו לכלא
בחודש יולי הורשעו 17 בני אדם בריגול לטובת סוכנות הביון האמריקנית, וחלקם נידונו לעונש מוות. אתמול בכיר איראני אמר כי התגובה נגד ישראל "תהיה מטלטלת" – זאת בעקבות האירועים האחרונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית משפט באיראן
צילום:

דיווח באיראן: אזרחית בריטית וגבר נוסף הורשעו היום (שלישי) בריגול לטובת ישראל ונשלחו ל-10 ול-12 שנות מאסר בכלא. בחודש יולי הורשעו 17 אזרחים נוספים בריגול לטובת סוכנות הביון האמריקנית (CIA), וחלקם נידונו לעונש מוות. טרם ברור אם יש קשר בין המקרים.

בתוך כך, אתמול איים יועצו של יו"ר הפרלמנט האיראני לעניינים בינלאומיים, אמיר עבד א־להיאן, שמקורב למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, על ישראל בעקבות התקיפות האחרונות: "האגרסיביות התל אביבית בביירות הייתה טעות ענקית של נתניהו. על ישראל לצפות לתגובה מטלטלת. אין ספק שהציונים ישלמו מחיר ענק על האגרסיביות שלהם בלבנון, סוריה ועיראק. המשוואה עומדת להשתנות".

במקביל, גם הנהגת עיראק גינתה את התקיפות האוויריות על יעדים של המיליציות השיעיות במדינה ורואה בהן התקפה על ריבונותה של עיראק. בהודעה שפרסמו הנשיא ברהם סאלח וראש הממשלה עאדל עבד אל־מהדי, קראו השניים לעם העיראקי לאחד את שורותיו. בתוך כך, איש הדת השיעי הבולט בעיראק מוקתדא א־סדר קורא לממשלה בבגדאד לחקור בהקדם את הנושא.

הוא הוסיף כי אם יימצא שישראל עומדת מאחורי התקיפות יהיה על עיראק להתאזר בסבלנות ולהימנע מלקבל החלטות על דעת עצמה אף שמדובר במעשים שאין להשלים עמם. המטיף השיעי הוסיף כי המשחק בעיראק גדול על הציונים והם יודעים שהוא עלול להביא לסופם.

הפופולריים