פרשת המין בקפריסין: הצעירה טוענת - הוכרחתי לשנות גרסה

הצעירה הבריטית טוענת - הוכרחתי לשנות גרסה
דיווחים בבריטניה שבת ה-19 טענה שהכריחו אותה לחתום על הצהרה שקרית. כמו כן איימו עליה שייעצרו גם את חברותיה. בהתכתבות שפורסמה היא מתארת את האיומים שהופעלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית המשפט בקפריסין, איה נאפה
צילום: צילום: חן ביאר

פרשת המין בקפריסין: הצעירה הבריטית בת ה-19, שהאשימה קבוצת נערים מישראל באונס וחזרה בה, טוענת שהמשטרה הפעילה עלייה לחץ כדי שתשנה את גירסתה. כך דווח הבוקר (שני) בבריטניה. לטענתה, השוטרים הכתיבו את הודאתה לפיה בדתה את התלונה, ולאחר מכן הכריחו אותה לחתום עליה. לפי הדיווח, בתחילה נמנעה ממנה הגנה משפטית ואיימו עליה שאם לא תחזור מהודאתה, גם חברותיה יעצרו.

ה"סאן" הבריטי מפרסם התכתבות בין הצעירה וחברותיה, בה היא מתארת את האיומים והלחץ שמופעלים עליה. היא כתבה: "זה משוגע, הם לא נותנים לי לדבר. הם מנסים לגרום לי לחתום על משהו אחר. ניסיתי לצלם תמונה כדי לשלוח לאמא שלי, והשוטרת צעקה עליי. אמרתי שאני לא חותמת על המסמך בלי עורך דין, אני לא מבינה את זה. הם עצרו אותי". 

עורך הדין ניר יסלוביץ, שייצג חלק מהעצורים הישראלים בפרשה: "שוב אין למתלוננת שום בעיה להחליף את גרסאותיה כזיקית המחליפה צבעים. מהכרותי עם רשויות החקירה בקפריסין ברור שהמתלוננת שוב מעלה גרסאות שקריות חסרות כל תימוכין וכך גם ייקבע על ידי בית המשפט". 

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הצעירה הבריטית ומעצרה הוארך בשמונה ימים, אז היא תצטרך להשיב לאישום נגדה. בקפריסין דווח שהיא התלוננה שנאנסה מפני שכעסה על כך שצולמה בזמן שקיימה יחסי מין עם כמה מהם. שבעת הצעירים, שחזרו לישראל לאחר ששוחררו בשבוע שעבר, לא הסתירו את השמחה כשנחתו בנמל התעופה בן גוריון. לקול שירת "עם ישראל חי", הצעירים רקדו בנמל התעופה יחד עם בני המשפחה וחבריהם. 

הפופולריים