היום שאחרי תרזה מיי: קבינט חדש מונה בבריטניה

היום שאחרי תרזה מיי: קבינט חדש מונה בבריטניה
לאחר ששבעה שרים התפטרו מתפקידם עם כניסתו של בוריס ג'ונסון לתפקיד ראש ממשלת בריטניה, החל סבב מינויים. לתפקיד שר החוץ מונה דומיניק ראאב, בן לאב יהודי שזכה לברכה משר החוץ ישראל כץ עם כניסתו לתפקיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרי הקבינט הבריטי החדש, יולי 2019
צילום: צילום: אי-פי

לאחר מינויו של בוריס ג'ונסון לראש ממשלת בריטניה והתפטרותם של שבעה שרים מהממשלה הבריטית, מונה הלילה (רביעי) קבינט חדש. סאג'יד דוויד מונה לשר האוצר, פריטי פאטל מונתה לשרת הפנים, בן וואלס מונה לשר ההגנה ודומיניק ראאב מונה לשר החוץ. שר הברקזיט סטיבן ברקלי יישאר בתפקידו. 

שר החוץ הנכנס הוא בן לאב יהודי שברח כפליט מצ'כיה. ראאב למד תקופה באוניברסיטת בית-זית ברמאללה ושימש כיועץ לרשות הפלסטינית בנוגע לפרויקטים של הבנק העולמי. בשנים האחרונות עסק בעיקר בסוגיות הנוגעות לברקזיט. שר החוץ החדש אמר עם כניסתו לתפקיד כי לא יקפוץ למסקנות בנוגע לאיראן. שר החוץ ישראל כץ בירך את ראאב על המינוי: "ברכות לדומיניק ראאב עם כניסתו לתפקיד, אני מצפה לעבודה המשותפת וחיזוק יחסי ישראל-בריטניה". 

מוקדם יותר היום מונה ג'ונסון באופן רשמי לראש ממשלת בריטניה. ארמון בקינגהאם פרסם תמונות מפגישתו של ראש הממשלה הנכנס עם מלכת אנגליה אליזבת השנייה. 

בוריס ג'ונסון נבחר אתמול לראש ממשלת בריטניה. עם בחירתו אמר ג'ונסון כי "מטרתנו היא  ליישם את הברקזיט, לאחד את המדינה ולהביס את ג'רמי קורבין",  הוא ציין כי יביא לברקזיט עד ל-31 באוקטובר וכי יקים צוות מיוחד לשם כך בימים הקרובים.

ראש ממשלת בריטניה היוצאת, תרזה מיי, נשאה דברי פרידה בדיון בפרלמנט: "אני מברכת את בוריס ג'ונסון על נצחונו. נשאר הרבה מה לעשות, צריך לסיים את היציאה מהאיחוד. מילותיי האחרונות הן של תודה גדולה לקולגות שלי בפרלמנט, בממשלה, בשירות הציבורי ולכוחות הביטחון". מיי הודתה לעם הבריטי על האמון שנתן בה ואמרה כי היא גאה להמשיך ולכהן כחברת פרלמנט. "אני מקווה שכל ילדה צעירה שראתה אישה מכהנת כראש ממשלה תדע כי אין גבול למה שתוכל להשיג" אמרה מיי. 

הפופולריים