לאחר בחירת ג'ונסון: שבעה שרים בממשל הבריטי התפטרו

לאחר בחירת ג'ונסון: 7 שרים בבריטניה התפטרו
שרי האוצר, המשפטים, ההגנה, החינוך, המסחר, השר לפיתוח בין לאומי ושר העסקים והאנרגיה הודיעו כי לא יכהנו בממשלתו החדשה של ראש ממשלת בריטניה הנכנס. השישה ידועים כמי שמתנגדים לגישתו של ג'ונסון בנוגע ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, גם ללא הסכם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, יולי 2019
צילום: צילום: אי פי

פחות מיממה לאחר בחירתו של בוריס ג'ונסון לראש ממשלת בריטניה, שבעה שרים התפטרו מממשלתו. שר האוצר פיליפ האמונד, שר המשפטים דיוויד גוק, שרת ההגנה פני מורדנט, שר החינוך דמיאן היינדס, שר המסחר ליאם פוקס, השר לפיתוח בינלאומי רורי סטיוארט ושר העסקים והאנרגיה גרג קלארק הודיעו כי לא יישבו בממשלתו החדשה של ג'ונסון. השבעה ידועים כמי שמתנגדים לגישתו של ראש ממשלת בריטניה הנכנס בנוגע ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, גם ללא הסכם

ראש ממשלת בריטניה היוצאת, תרזה מיי, נשאה דברי פרידה בדיון בפרלמנט: "אני מברכת את בוריס ג'ונסון על נצחונו. נשאר הרבה מה לעשות, צריך לסיים את היציאה מהאיחוד. מילותיי האחרונות הן של תודה גדולה לקולגות שלי בפרלמנט, בממשלה, בשירות הציבורי ולכוחות הביטחון". מיי הודתה לעם הבריטי על האמון שנתן בה ואמרה כי היא גאה להמשיך ולכהן כחברת פרלמנט. "אני מקווה שכל ילדה צעירה שראתה אישה מכהנת כראש ממשלה תדע כי אין גבול למה שתוכל להשיג" אמרה מיי. 

בוריס ג'ונסון התמנה אתמול לראש ממשלת בריטניה. עם בחירתו אמר גונסון כי "מטרתנו היא  ליישם את הברקזיט, לאחד את המדינה ולהביס את ג'רמי קורבין",  הוא ציין כי יביא לברקזיט עד ל-31 באוקטובר וכי יקים צוות מיוחד לשם כך בימים הקרובים.

ג'ונסון בן ה-55 קיבל 92,153 קולות, לעומת ג'רמי האנט שהסתפק ב-46,656. הוא כיהן כראש עיריית לונדון בשנים 2008 ל-2016 ולאחר מכן כשר החוץ בממשלתה של תרזה מיי. ביולי של השנה שעברה התפטר ג'ונסון על רקע חילוקי דעות עם מיי בעניין הסכם הפרישה של בריטניה מן האיחוד האירופי. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בירך את ג'ונסון על היבחרו. "הוא יהיה נהדר", צייץ הנשיא האמריקני בטוויטר. 

הפופולריים