ישראל תתיר את כניסתן של אילהן עומאר וראשידה טאליב

ישראל תתיר כניסה לאילהן עומאר וראשידה טאליב
חברות הקונגרס בעלות דעות אנטי-ישראליות אמורות להגיע לביקור במהלך הקיץ. בהודעה של השגרירי הישראלי בוושינגטון נכב: ״מתוך כבוד לקונגרס ולידידות העמוקה בין ישראל לארצות הברית, ישראל לא תמנע כניסה של חבר קונגרס כלשהו לתחומה״
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילהן עומאר, ראשידה טאלייב, קונגרס, אוקסיו קורטז
צילום: צילום: אי-פי

שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר הודיע היום (שישי) כי ישראל תתיר את כניסתן של חברות הקונגרס מהמפלגה הדמוקרטית אילהן עומאר וראשידה טאליב, הידועות בדעותיהן האנטי-ישראליות. הן אמורות להגיע לביקור במהלך הקיץ.

בהודעה נכתב כי ״מתוך כבוד לקונגרס ולידידות העמוקה בין ישראל לארצות הברית, ישראל לא תמנע כניסה של חבר קונגרס כלשהו לתחומה״. הנשיא דונלד טראמפ שב ותקף אתמול בלילה, בעצרת בצפון קרוליינה, את חברת הקונגרס הדמוקרטית אילהן עומאר וטען בין היתר כי יש לה היסטוריה ארוכה של התבטאויות אנטישמיות. בתגובה הקהל באירוע פרץ בקריאות "לגרש אותה חזרה".

שלשום גינה בית הנבחרים האמריקני את דבריו של טראמפ נגד חברות קונגרס דמוקרטיות. הנשיא אמר כי הן צריכות "לשוב לארצות המרוששות ומוכות הפשע מהן באו". בהחלטה שהתקבלה נכתב שהדברים שכתב נגדן בחשבון הטוויטר שלו היו גזעניים ונתנו במה לשנאה נגד אמריקנים לא לבנים. מדובר בהחלטה הצהרתית בלבד בלי פן מעשי. 

ההחלטה אושרה ברוב של 240 תומכים מול 187 מתנגדים. כל הדמוקרטים הצביעו בעד וארבעה רפובליקנים הצטרפו להחלטת הגינוי. כמעט כל חברי המפלגה הרפובליקנית בבית הנבחרים התנגדו להחלטה וטענו כי חברי המפלגה הדמוקרטית מנסים לנצל ולעשות הון פוליטי מהסערה.

טראמפ קרא לארבע המחוקקות הדמוקרטיות אלכסנדריה אוקזיו-קורטז, אליהן עומאר, ראשידה טאלייב ואיינה פרסלי "לשוב לארצות מהן באו". זאת על אף ששלוש מהן נולדו בארצות הברית. הנשיא טראמפ לא התנצל על הדברים, אמר שהוא אינו גזען ושב על קריאתו -  לפיה אם המחוקקות אינן מרוצות מארצות הברית, הן יכולות לעזוב. 

טראמפ צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו כי חברי הקונגרס הדמוקרטיים "מצדיקים את אלה שמדברים נגד המדינה שלנו ומלאי שנאה נגד ישראל". הנשיא הוסיף כי כאשר מאמתים את הדמוקרטיים עם דבריהם, הן מיד מאשימים את הצד השני בגזענות. "אסור להשאיר את הדברים המגעילים שהם אומרים ללא מענה", טען הנשיא ואף הוסיף כי אם המפלגה הדמוקרטית לא תצא נגד חבריה המותחים ביקורת, היא תפסיד בבחירות 2020. 

טראמפ המשיך לתקוף את חברות הקונגרס הדמוקרטיות: "הן הוציאו מפיהן דברים בין הגרועים שנאמרו אי פעם על ידי פוליטיקאים בסנאט ובבית הנבחרים, ועדיין הן מקבלות חופש וחיבוק מהמפלגה הדמוקרטית". טראמפ המשיך - "הן אנטי ישראליות, אנטי אמריקניות, פרו-טרוריסטיות, צועקות בקול את מילת ה-F, בין דברים נוראיים רבים, והדמוקרטים הפחדנים בורחים. למה בית הנבחרים לא מגנה את דבריהן? הן שמאל רדיקלי, והדמוקרטים מפחדים להתמודד איתן". בנוסף, הנשיא הגן על ציוציו ואמר כי "הציוצים לא היו גזעניים - אין לי עצם גזענית אחת".

הפופולריים