טראמפ ממשיך לתקוף: "הדמוקרטים הפחדנים בורחים"

טראמפ ממשיך לתקוף: "הדמוקרטים הפחדנים בורחים"
לאחר שהואשם על ידי חברות הקונגרס בגזענות, הנשיא האמריקני השיב כי הן "פרו-טרוריסטיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, יולי 2019
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ המשיך לתקוף היום (שלישי) את חברות הקונגרס הדמוקרטיות: "הן הוציאו מפיהן דברים בין הגרועים שנאמרו אי פעם על ידי פוליטיקאים בסנאט ובבית הנבחרים, ועדיין הן מקבלות חופש וחיבוק מהמפלגה הדמוקרטית". טראמפ המשיך - "הן אנטי ישראליות, אנטי אמריקניות, פרו-טרוריסטיות, צועקות בקול את מילת ה-F, בין דברים נוראיים רבים, והדמוקרטים הפחדנים בורחים. למה בית הנבחרים לא מגנה את דבריהן? הן שמאל רדיקלי, והדמוקרטים מפחדים להתמודד איתן". בנוסף, הנשיא הגן על ציוציו ואמר כי "הציוצים לא היו גזעניים - אין לי עצם גזענית אחת".

נשיא ארצות הברית החל בסערה אתמול לאחר שקרא לקבוצה של חברות קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית "לשוב לארצות המרוששות ומוכות הפשע מהן באו". זאת על אף שכולן אזרחיות אמריקניות ורק אחת מהן נולדה מחוץ לגבולות ארצות הברית. במפלגה הדמוקרטית האשימו את טראמפ בגזענות. יושבת ראש בית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה כי הנשיא שואף להפוך את ארצות הברית ללבנה.

מוקדם יותר היום גינו בחרפיות את דברי טראמפ ארבע חברות הקונגרס, אלכסנדריה אוקזיו־קורטז, אליהן עומאר, ראשידה טאליב ואיינה פרסלי. במסיבת עיתונאים בגבעת הקפיטול האשימו הארבע את טראמפ בגזענות וביציאה נגד עקרונות החוקה האמריקנית, וקראו לקונגרס לפתוח בהליך הדחה נגד הנשיא.

הפופולריים