בתוך שבוע: תקיפה אנטישמית שלישית בגרמניה

בתוך שבוע: תקיפה אנטישמית שלישית בגרמניה
שלושה גברים ניגשו ליהודי אמריקני שטייל בברלין, שאלו אותו למוצאו ולאחר מכן תקפו אותו. האיש שהותקף סובל מחבלה בפניו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיפה בגרמניה
צילום: אי-פי

תקיפה אנטישמית נוספת בברלין: המשטרה דיווחה היום (רביעי) כי אמש יהודי אמריקני בן 23 שהלך בשעת ערב בפארק באזור שטגליץ הותקף והוכה על ידי שלושה גברים. התוקפים שאלו את האיש על מוצאו ולאחר שהשיב כי הוא יהודי תקפו אותו. היהודי האמריקני הגיש תלונה במשטרה כשהוא סובל מחבלה בפניו.

מדובר באירוע האנטישמי השלישי שמדווח השבוע בגרמניה. הראשון אירע בדיסלדורף אז הרב חיים ברקן כונה ברחוב ״חזיר יהודי״ והשני אירע גם הוא בבירה הגרמנית בשכונת פרנצלאוברג המרכזית שם אלמוני תקף מילולית יהודי חובש כיפה וירק עליו.

דוח שפורסם לפני מספר שבועות העלה כי חלה עלייה של 14% במספר התקריות האנטישמיות בברלין. מדוח אחר שעסק בגרמניה כולה עלה כי חלה עלייה של 20% במספר התקריות האנטישמיות. במקביל, בסוף חודש מאי הזהיר הממונה הממשלתי על המאבק באנטישמיות בגרמניה, פליקס קליין, יהודים ברחבי המדינה ואמר: ״לצערי אני לא יכול להמליץ ליהודים לחבוש כיפה בכל מקום בגרמניה״.

לטענת קליין, כ-90% מתקיפות היהודים מבוצעות בידי אנשי ימין קיצוני. עם זאת, הוא מודה כי חלקן מבוצעות גם בידי מוסלמים "שחיים תקופה ארוכה יותר בגרמניה וצופים מכאן בערוצים ערביים המציגים תמונה קטלנית של ישראל ויהודים״.

הפופולריים