מרפאות בארה"ב: "הומאופתיה מרפאת אוטיזם"

מרפאות בארה"ב: "הומאופתיה מרפאת אוטיזם"
לפי התחקיר שפורסם בעיתון הגארדיאן, אלפי ילדים אמריקנים נשלחו למרכזים שטוענים כי ה"טיפול" מחזק בצורה טבעית את המערכת החיסונית באמצעות צריכה מוגברת של ויטמין C
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"שום דבר לא ישנה את דעתי": בעולם נלחמים במתנגדי חיסון החצבת
צילום:

עיתון גארדיאן הבריטי פרסם היום (שישי) תחקיר ממנו עולה כי לפחות 200 מרפאות הומאופתיות בארצות הברית טוענות כי בידיהן טיפול המונע את מחלת החצבת ו"מרפא" אוטיזם בקרב ילדים. "הטיפול", שמתבסס ברובו על צריכה מוגברת של ויטמין C, אמור לתקן את הנזק שגורמים החיסונים הניתנים לתינוקות.

על פי התחקיר, אלפי ילדים אמריקנים נשלחים מידי שנה למרפאות הומאופתיות שטוענות כי ה"טיפול" מחזק בצורה טבעית את המערכת החיסונית ואת ההגנה מזיהומים, למרות שאין לך הוכחה מדעית. לפי המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, היו יותר מאלף מקרים של חצבת ב-20 מדינות שונות רק השנה, ומומחים מזהירים כי התפרצות החצבת קשורה לכמות הגדולה של מתנגדי החיסונים.

לפני כשלושה שבועות המליץ משרד הבריאות הישראלי להימנע מביקור בחמש מדינות. זאת בשל תחלואה גבוהה של חצבת בתחומן. מדובר באוקראינה, גיאורגיה, אלבניה מדגסקר וליבריה. על פי הודעת המשרד אם יש צורך בנסיעה לאחת ממדינות אלו נדרשת הקפדה על קבלת חיסונים נגד המחלה. עוד נמסר בהודעת משרד הבריאות כי 70 אחוז ממקרי התחלואה הן בילדים, ולכן יש לתת עדיפות בחיסון צעירים מפני המחלה.

הפופולריים