הרוג ושלושה פצועים באירוע ירי בבית כנסת של חב"ד בפאווי שליד סן דייגו

הרוג ו-3 פצועים בירי בבית כנסת ליד סן דייגו
בין הפצועים - שני ילדים ורב בית הכנסת. אדם אחד נעצר. האירוע הסתיים. ראש העיר ל-CNN: "המתפללים התעמתו עם היורה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירי בבית כנסת של חב"ד
צילום: -

הרוג ושלושה פצועים בתקרית ירי הערב (שבת) בבית כנסת של חב"ד בעיר פאווי, צפונית לסן-דייגו. הירי התרחש במהלך תפילה ואירוע לסיום חג הפסח. אדם אחד נעצר וההערכה היא שהאירוע הסתיים. כוחות המשטרה סורקים את המקום לבדוק שאין יורים נוספים ומטענים.

בין הפצועים באירוע - שני ילדים ושליח חב"ד. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. אדם אחד נעצר. ראש עיריית פאווי, סטיב ואוס, אמר לרשת CNN כי אחד הפצועים באירוע מת מפצעיו וכי המתפללים התעמתו עם היורה. הוא ציין כי בית הכנסת נבחר במיוחד כיוון שהוא מהווה מקום מפגש של חברי הקהילה היהודית. "אני מבין שהיורה הוא אדם עם שנאה בלב, שנאה לקהילה היהודית". ראש העיר ואוס הוסיף כי האזור בטוח כעת והיורה נעצר, וכי מדובר בפשע שנאה.

מינו אנברי, חברת הקהילה היהודית בפאווי, אמרה לרשת NBC: "זו חגיגה מיוחדת מאוד עבורנו. היו הרבה מתפללים בפנים, כולם בכו וצעקו". לדבריה, בעלה היה בפנים בזמן הירי, ואמר לה שמישהו נכנס, התחיל לקלל ולירות. עד ראיה אחר אמר לרשת FOX כי שמע 6 או 7 יריות במהלך האירוע. 

ממשרד החוץ נמסר כי הקונסול בלוס אנג'לס, אבנר סבן, בודק מעורבות של אזרחים ישראלים באירוע ויעדכן בהקדם. יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אמר בתגובה: "ההתקפה האנטישמית על בית הכנסת בעיירה פאווי היא איומה ומדאיגה. אנו בסוכנות היהודית עוקבים בדאגה אחר הדיווחים, מתפללים להחלמה מהירה של הפצועים ומבכים את אבדן החיים. התקפה על כל מי שמתפלל בבית תפילה היא בלתי מוסרית בעליל ויש להיאבק כנגד התופעה הזו בכל החומרה בכל מקום בתבל".

לפני כחצי שנה נרצחו 11 בני אדם ונפצעו שישה באירוע ירי בבית הכנסת "עץ החיים" בעיר פיטסבורג שבפנסילבניה. 

הפופולריים