דיווח: אל ג'זירה הבטיחה בחשאי מאות מיליונים תמורת אירוח המונדיאל

אל ג'זירה שילמה לפיפ"א תמורת אירוח המונדיאל?
דווח שהערוץ הקטרי הציע בחשאי הסכם זכויות שידור בסך 400 מיליון דולר ועוד 100 מיליון לקופת התאחדות הכדורגל העולמי. בנוסף, לידי הסאנדיי טיימס הגיע עותק של הסכם סודי נוסף, לפיו קטר הציעה 480 מיליון דולר לפיפ"א לפני שנסגרה חקירה בנושא שחיתות בהצבעות לאירוח גביע העולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספ בלאטר, נשיא פיפ"א לשעבר
צילום: צילום: אי-פי

עיתון הסאנדיי טיימס דיווח היום (ראשון), על פי מסמכים שדלפו, שערוץ אל ג'זירה הקטרי הציע להתאחדות הכדורגל העולמית פיפ"א בחשאי הסכם זכויות שידור בסך 400 מיליון דולר - שלושה שבועות לפני ההחלטה על אירוח מונדיאל 2022 בקטר. כמו כן, הערוץ הבטיח 100 מיליון דולר נוספים לקופת פיפ"א אם קטר תזכה באירוח הטורניר.

בנוסף, לידי העיתון הגיע עותק של הסכם סודי נוסף, לפיו קטר הציעה 480 מיליון דולר לפיפ"א - שלוש שנים אחרי ההצבעה על אירוח גביע העולם ב-2022, בו זכתה המדינה המדברית, וזמן קצר לפני שההתאחדות העולמית הפסיקה חקירה ממושכת בנושא שחיתות בתהליך הגשת ההצעות. החוזה הזה נחקר כעת כתיק שוחד במשטרה השוייצרית.

אם הדברים יתבררו כנכונים, אזי קטר קנתה בכמיליארד דולר את אירוח גביע העולם הבא. מומחים גורסים כי פיפ"א תתקשה להסביר את סכומי הכסף הגדולים ששולמו על ידי הערוץ הקטרי. הממצאים מתווספים לראיות המצטברות לכך שדוחה רכשה את הזכות לארח את תחרות הספורט הגדולה בעולם בעוד שלוש שנים.

הפופולריים