דונלד טראמפ: "מעולם לא עבדתי עבור רוסיה"

טראמפ: "מעולם לא עבדתי עבור רוסיה"
נשיא ארצות הברית הכחיש בקולו על רחבת הבית הלבן את הדיווחים על חקירת ה-FBI בדבר האפשרות שפעל כסוכן עבור ארצו של ולדימיר פוטין. טראמפ גם הכחיש כי ביקש מהמתורגמן להסתיר את פרטי שיחתו עם נשיא רוסיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: AFP

"מעולם לא עבדתי עבור רוסיה", כך הצהיר היום (שני) נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ברחבת הבית הלבן. זאת בהמשך לדיווחים בארצות הברית לפיהם ה-FBI פתח לפני כשנה וחצי בחקירה שנועדה לקבוע האם הוא מופעל כסוכן מטעמה של הפדרציה הרוסית. טראמפ גם הכחיש את הדיווחים לפיהם הורה למתורגמן מטעם ארצות הברית בפגישה שקיים עם ולדימיר פוטין שלא לדון עם איש בממשל האמריקני על פרטי השיחה עם נשיא רוסיה.


על חקירת ה-FBI אמר טראמפ: "מי שהתחיל את החקירה נגדי זה מקייב שהוא שקרן שנאלץ לעזוב את ה-FBI וליסה פייג' והמאהב שלה וג'יימס קומי (ראש השירות שפוטר על ידי טראמפ). כנראה הם התחילו את החקירה כי פיטרתי את קומי. האנשים האלה הם שוטרים מושחתים. זה כל-כך לא הוגן עבור הבולשת. הרבה אנשים בבולשת מתביישים בחקירה הזו. עשיתי שירות אדיר למדינה שלנו כאשר פיטרתי את ג'יימס קומי כי הוא היה שוטר מושחת והוא שיקר. פשוט תסתכלו על החקירה של קלינטון, הם הביאו אותה בסופ"ש של ה-4 ביולי, היא לא נשבעה ואמרה שהיא לא זוכרת כלום. קומי התראיין בקונגרס לאחרונה, או שהוא שקרן גרוע או שהוא פשוט לא כשיר לתפקיד".

החקירה נפתחה ימים ספורים לאחר שהנשיא האמריקני פיטר את ראש הבולשת הפדרלית, ג'יימס קומי. על פי הדיווח, התנהגותו של טראמפ בימים שקדמו לפיטורים ובימים שלאחר מכן, עוררה חשד שהנשיא פועל בניגוד לאינטרסים של ארצו.

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח מפי מקורות כי סוכני הבולשת וכמה בכירי ממשל החלו לחשוד בקשריו של טראמפ עם רוסיה כבר במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016. עם זאת, לא פתחו בחקירה בעת ההיא משום שלא היו בטוחים כיצד לטפל בנושא כה רגיש וחשוב. עוד מסרו המקורות כי התנהגותו של טראמפ במאי 2017 עם פיטוריו של ראש ה-FBI - ובייחוד שני מקרים בהם כרך את הדחתו של קומי בחקירת המעורבות הרוסית - סייעה להניע את חלקו של המודיעין המסכל בחקירה.

זמן קצר לאחר הדחתו של ראש הבולשת, מונה רוברט מולר לתובע המיוחד ולקח פיקוד על התיק. החקירה הכללית מתמקדת במעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות, ובשאלה אם הקמפיין של טראמפ תואם עם מוסקבה. לפי העיתון, לא ברור עדיין אם מולר עוסק גם בזווית של יחידת המודיעין המסכל.

יו"ר ועדת החוץ של בית הנבחרים אליוט אנגל, אמר לרשת CNN, שיחד עם אנשי ועדת המודיעין יפעלו יחדיו כדי להשיג את הערותיו של המתורגמן שתירגם בפגישת טראמפ ופוטין. לדבריו, הם שוקלים לזמן אותו להופיע בפניי חברי הוועדות, אם לא יהיה מנוס מכך.

הפופולריים