סוריה: "8 הרוגים בפיגוע נגד הכוחות הכורדיים והאמריקניים"

סוריה: הרוגים בפיגוע נגד כוחות ארה"ב והכורדים
לפי מרכז המעקב הסורי, ההרוגים בפיגוע בפרברי אל-חסכה שבצפון-מזרח המדינה מגיעים משורות הכוחות הכורדיים. שני חיילים אמריקנים נפצעו. בשבוע שעבר נהרו ארבעה אמריקנים בפיגוע נוסף באזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע בסוריה
צילום: -

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח היום (שני) כי שמונה חיילים בכוחות הכורדיים נהרגו ועוד שני חיילים אמריקנים נפצעו בפיגוע התאבדות בצפון-מזרח סוריה. עד כה, אף ארגון לא לקח אחריות על הפיגוע בפרברי העיר אל-חסכה.


לפי הדיווחים, הפיגוע כוון נגד כוחות הקואליציה נגד דאעש שאותה מובילה ארצות הברית. הפיצוץ התרחש במחסום של הכוחות הכורדיים המוצבים בצפון-מזרח סוריה.

בשבוע שעבר ביצע דאעש פיגוע נגד כוחות הקואליציה בהובלת ארצות הברית והכוחות הכורדיים בעיר מנביג', גם כן בצפון-מזרח סוריה. בפיגוע נהרגו ארבעה אמריקנים, בהם שני חיילים.

לפני כחודש הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי החל בהסגת הכוחות האמריקניים מסוריה. יממה לאחר מכן ציין פעיל בכוחות הכורדיים בצפון מזרח סוריה ל"הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי ההחלטה של ארצות הברית הפתיעה את הכורדים, והזהיר כי הנסיגה עלולה לסכן את כל הגורמים המתונים באזור - כורדים, ערבים ואת ישראל.

באיראן הגיבו על ההחלטה ואמרו כי נוכחות החיילים במדינה היא הסיבה העיקרית לחוסר היציבות באזור. דובר משרד החוץ בטהראן אמר כי כניסת הכוחות היתה טעות מן ההתחלה, צעד לא הגיוני ומקור למתיחות.

הפופולריים