גורם המעורב בפסגת ורשה: הוועידה תעסוק בטילים הבליטיסיים של איראן

ועידת ורשה תעסוק באיום הטילים האיראני
בוועידת שתיערך בפולין בנושא המזרח התיכון יעלה לדיון גם הנושא האיראני, כך לפי גורם בכיר בפולין. לדבריו, המטרה היא ליצור פורום שיעסוק באופן קבוע בענייני האזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טילים איראניים
צילום: צילום: אי-פי

גורם בכיר בפולין המעורב בהכנות לפסגת ורשה בענייני המזרח התיכון אומר היום (ראשון) לכאן חדשות שנושא הטילים הבליסטיים של איראן יעלה לדיון, יחד עם עניינים נוספים הנוגעים לאיראן. לדבריו, מכיוון שהוועידה עוסקת במזרח התיכון, טבעי שנושאים הקשורים לאיראן יעלו יחד עם מגוון רחב של נושאים אחרים.

הגורם הוסיף כי מטרת הוועידה היא ליצור קבוצות עבודה במגוון תחומים, שידונו בנושאים "באופן יותר פרקטי". הוא הסביר שהרעיון הוא ליצור מעין פורום קבוע שידון בענייני המזרח התיכון. לדבריו, פולין זכתה לארח את הוועידה כי מדובר בבת הברית הקרובה ביותר לארצות הברית באירופה כיום.

גורם בכיר בבית הלבן אמר בשבוע שעבר לכאן חדשות שבוועידה שתתקיים השבוע ישתתף גם יועצו וחתנו של הנשיא טראמפ ג'ראד קושנר, ואחד מאדריכילי "תוכנית השלום" של הנשיא טראמפ, שייקח חלק בפאנל על העימות הישראלי פלסטיני. קושנר צפוי לתת תמונת מצב של התוכנית ומה הממשל האמריקני מקווה להשיג בשבועות ובחודשים הקרובים.

חבר ההנהגה הפלסטינית, סאיב עריקאת, צייץ בתגובה כי ועידת ורשה נועדת כדי לעקוף את יוזמת השלום הערבית ולחסל את הפרויקט הלאומי הפלסטיני. הוא הוסיף כי הפלסטינים לא ישתתפו בוועידה.

הפופולריים