חקירת מולר לקראת סיום? "דוח הסיכום יוגש בשבוע הבא"

חקירת מולר לקראת סיום? "הסיכום - בשבוע הבא"
פרשת ההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב: סיכום הממצאים יוגש לקונגרס, כך על פי הדיווח בכלי תקשורת במדינה. התובע המיוחד עוסק בפרשה כמעט שנתיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ורוברט מולר
צילום: צילום: אי-פי

חקירת מולר מסתיימת? התובע הכללי של ארה"ב, ביל בר, צפוי להודיע כבר בשבוע הבא על סיום חקירת התובע המיוחד, רוברט מולר, אודות ההתערבות הרוסית בבחירות במדינה. כך דווח הערב (רביעי) בכלי תקשורת אמריקניים. החקירה של מולר נמשכה כמעט שנתיים.

בר יגיש לקונגרס האמריקני סיכום של הדוח הסודי של מולר, אך כעת עדיין לא ברור מה יהיה היקפו וכמה זמן ייקח למשרד המשפטים האמריקני לעבדו.

במשרד המשפטים ובמשרדו של מולר לא התייחסו לדיווח הערב, אך בר אמר לפני כן כי הוא רוצה להיות שקוף ככל האפשר בהתנהלותו מול הקונגרס, "בהתאם לחוק".

על פי החוק, מולר מחויב להכין דוח סודי בסיכום החקירה, אך הוא לא מחויב לחלוק את הממצאים עם הקונגרס או עם הציבור.

בחודש שעבר פרסם העיתון "ניו יורק טיימס", כי ה-FBI פתח לפני כשנה וחצי בחקירה שנועדה לקבוע אם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, פעל בחשאי מטעם רוסיה. חוקרי המודיעין נדרשו לבחון אם הנשיא מהווה איום אפשרי על הביטחון הלאומי, וביקשו לקבוע אם הוא פועל למען הרוסים בכוונה תחילה או שהושפע על ידם שלא במתכוון.

העיתון דיווח, מפי מקורות, כי סוכני הבולשת וכמה בכירי ממשל החלו לחשוד בקשריו של טראמפ עם רוסיה כבר במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016. עם זאת, לא פתחו בחקירה בעת ההיא משום שלא היו בטוחים כיצד לטפל בנושא כה רגיש וחשוב. עוד מסרו המקורות כי התנהגותו של טראמפ במאי 2017 עם פיטוריו של ראש ה-FBI - ובייחוד שני מקרים בהם כרך את הדחתו של קומי בחקירת המעורבות הרוסית - סייעה להניע את חלקו של המודיעין המסכל בחקירה.

זמן קצר לאחר הדחתו של ראש הבולשת ג'יימס קומי, מונה רוברט מולר לתובע המיוחד, ולקח פיקוד על התיק. החקירה הכללית מתמקדת במעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות, ובשאלה אם הקמפיין של טראמפ תואם עם מוסקבה.

לפני כחודשיים הודיע מולר בהצהרה לבית המשפט כי מייקל פלין, שהיה היועץ לביטחון לאומי בממשלו של טראמפ, סיפק מידע "משמעותי" לחוקריו של מולר על הקשר בין אנשי טראמפ לגורמים רוסים במהלך הבחירות לנשיאות ארצות הברית. לא דווח איזה מידע מסר פלין והאם הוא נוגע ישירות לנשיא האמריקני.

הפופולריים