קלי נייט קראפט תמונה לשגרירת ארצות הברית באו"ם

קלי נייט קראפט תמונה לשגרירת ארה"ב באו"ם
השגרירה האמריקנית בקנדה תחליף את ניקי היילי שהודיעה על רצונה לפרוש. קראפט שימשה בעבר במספר תפקידים דיפלומטיים ומוכרת כמי שתרמה שני מיליון דולרים לקמפיין הבחירות של טראמפ. הנשיא האמריקני הודיע על המינוי בציוץ בטוויטר: "תחת הנהגתה מדינתנו תיוצג ברמה גבוהה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלי נייט קרפט
צילום: צילום: AP

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הודיע הלילה (שבת) על מינויה של קלי נייט קראפט לשגרירה באו״ם. קראפט משמשת מספטמבר 2017 כשגרירת ארצות הברית בקנדה, ובעברה אף שימשה במספר תפקידים דיפלומטיים בתקופת נשיאותו של ג'ורג' בוש הבן - בין השאר כנציגה מתחלפת באו״ם.

קראפט בת ה-57 נשואה לאיל ההון ג'ו קראפט, בכיר בענף כריית הפחם. בני הזוג הם נדבנים גדולים למפלגה הרפובליקנית, ובין השאר תרמו שני מיליון דולרים לקמפיין הבחירות של טראמפ. הנשיא האמריקני, שהודיע על מינויה באמצעות הטוויטר, צייץ: ״קלי עשתה עבודה מעולה בייצוג האומה ואין לי ספק שתחת הנהגתה מדינתנו תהיה מיוצגת ברמה הגבוהה ביותר״.

 

קראפט תחליף בתפקיד את ניקי היילי, שהודיעה באוקטובר האחרון על רצונה לפרוש מתפקיד השגרירה באו״ם. זאת לאחר שהת'ר נאוארט, דוברת משרד החוץ האמריקני שהייתה מועמדת להחליף את היילי, הודיעה בתחילת השבוע כי היא מוותרת על התפקיד.

 

הפופולריים