הלייבור: נתמוך במשאל עם נוסף על עזיבת האיחוד האירופי

הלייבור: נתמוך במשאל עם נוסף על הברקזיט
מפלגת האופוזיציה בבריטניה הודיעה שתתמוך במשאל נוסף, אם הפרלמנט ידחה את הצעתה החלופית להסכם הברקזיט. היו"ר קורבין: "הברקזיט שהציעה הממשלה יהיה הרסני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהיג לייבור ג'רמי קורבין
צילום: צילום: AP

מפלגת האופוזיציה בבריטניה, הלייבור, הודיעה הערב (שני) כי היא תתמוך במשאל עם נוספת על עזיבת הממלכה את האיחוד האירופי – אם הפרלמנט ידחה את תוכנית הברקזיט החלופית שלה. חברי הפרלמנט בלונדון צפויים להצביע ביום רביעי הקרוב על צעדי ההמשך לקראת עזיבת האיחוד.

בלייבור קראו לממשלתה של תרזה מיי לאמץ את הצעות הברקזיט של המפלגה, שבמרכזן הסכם איחוד מכסים קבוע מול אירופה. היו"ר, ג'רמי קורבין, אמר בכינוס של הלייבור: "אנו מחוייבים לתמוך בתיקון לחוק שיחייב משאל עם, כדי למנוע ברקזיט הרסני של השמרנים שייכפה על בריטניה".


דובר הלייבור, קייר סטרמר, הודיע בציוץ בטוויטר: "השבוע נביא את התוכנית החלופית להצבעה בבית הנבחרים. אם הפרלמנט ידחה את התוכנית שלנו, הלייבור תעמוד בהבטחה שנתנה בוועידה השנתית – ותתמוך במשאל עם".

בסוף השבוע האחרון הודיעה ראש הממשלה, תרזה מיי, כי היא תדחה את ההצבעה מחדש על ההסכם המוצע של המפלגה השמרנית ל-12 במארס – שבועיים לפני תאריך היעד לעזיבת בריטניה את האיחוד. בהצבעה שנערכה לפני כחודש, ספגה מיי מפלה היסטורית בפרלמנט, שהצביע נגד הסכם הברקזיט שלה ברוב של 230 קולות.

הפופולריים