פומפאו נגד איראן וחיזבאללה: "כל מה שהם העניקו ללבנון זה הרוגים"

פומפאו: "חיזבאללה מונע את החלומות של לבנון"
שר החוץ האמריקני יצא למתקפה משולבת במהלך ביקורו בביירות: "חיזבאללה מהווה מכשול בפני החלומות של העם הלבנוני במשך 30 שנה". שר החוץ הלבנוני הגיב: "מדובר במפלגה שנבחרה על ידי הציבור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ האמריקני מייק פופמאו תקף היום (שישי) את חיזבאללה ואת איראן במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה בביירות. "חיזבאללה מהווה מכשול בפני החלומות של העם הלבנוני במשך שלושים שנה", אמר פומפאו. שר החוץ הלבנוני ג'בראן באסיל הגן על ארגון הטרור: "מדובר במפלגה ולא בארגון טרור, שנבחרה על ידי הציבור הלבנוני. 

פומפאו המשיך במתקפה המשולבת: "איראן נותנת 700 מיליון דולר לחיזבאללה כל שנה ומה שאיראן וחיזבאללה העניקו לעם הלבנוני זה ארונות של הרוגים. איראן משתמשת בארגון כדי להביא חוסר יציבות ללבנון. חיזבאללה פילג את העם הלבנוני, הפיץ הרס באזור ומעמיד את העם הלבנוני בסכנה". שר החוץ האמריקני האשים את ארגון הטרור גם בסחר בסמים, הלבנת כספים ובכך שאיים על בוחרים על מנת להיכנס לממשלה ולפרלמנט.  

בכיר חיזבאללה האשם ספי א-דין, הגיב לדבריו של פומפאו. בריאיון לערוץ הטלוויזיה של החות'ים בתימן אמר כי " מטרת הביקור של פומפאו בלבנון, ומטרת אמירותיו נגד חיזבאללה היא להציל את ישראל מהמשבר שלה". הבכיר אמר כי ההצהרות "המתרברבות" כלפי הלבנונים מעידות על "אזלת ידה של ארצות הברית ושל מדיניותה באזור, כמו גם האמירות המסיתות של ארצות הברית נגד ציר ההתנגדות בכלל". 

שר החוץ האמריקני ביקר השבוע בישראל, ובמהלך ביקורו נפגש עם ראש הממשלה נתניהו והנשיא ראובן  ריבלין. בעת פגישתו עם נתניהו, התייחס פומפאו לרמת הגולן: "אתם יכולים לדמיין מה היה קורה אילו ישראל לא הייתה שולטת בגולן - איראן הייתה כבר בחופי הכנרת". על רקע פגישתו הכריז טראמפ ביום חמישי על ההכרה בריבונות ישראלית בגולן.  

הפופולריים