טראמפ על הדוח: "לא הייתה מעורבות ולא היה שיבוש - זיכוי מוחלט"

טראמפ על הדוח של התובע המיוחד: "ניסיון חיסול"
על פי הדוח אין עדויות למעורבות רוסית בהטיית תוצאות הבחירות ב-2016. עוד קבע הדוח כי לא נמצאו עדויות לניסיון פלילי מטעם הנשיא לשבש הליכי חקירה, אך הדוח לא מזכה את טראמפ ואנשיו. עורך דינו של טראמפ: "זה יותר טוב ממה שציפיתי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

ועדת המשפט של בית הנבחרים בארצות הברית פרסמה הערב (ראשון) את עיקרי הדוח של התובע המיוחד רוברט מולר, שחקר את המעורבות הרוסית בבחירות האחרונות ב-2016. התובע ציין בדוח, שנכתב במשך 22 חודשים, כי אין עדויות לכך שאנשיו של הנשיא שיתפו פעולה עם הרוסים כדי להטות את תוצאות הבחירות. טראמפ הגיב: "לא הייתה מעורבות ולא היה שיבוש - זיכוי מוחלט".


טראמפ הוסיף: "אחרי כל-כך הרבה זמן וכל-כך הרבה אנשים שנפגעו, הוכרז כי לא הייתה מעורבות רוסית ולא היה שיבוש הליכי חקירה. חבל שהמדינה הייתה צריכה לעבור את זה וחבל שכנשיא הייתי צריך לעבור את זה. אני מקווה שיבדקו את הצד השני - זו היה ניסיון חיסול פוליטי.. לא הייתה מעורבות רוסית".

עוד קבע הדוח כי לא נמצאו עדויות לניסיון פלילי מטעם הנשיא לשבש הליכי חקירה. עם זאת, התובע הדגיש כי הדוח שלו אינו מהווה זיכוי של הנשיא ואנשיו, אלא רק קביעה כי לא נמצאו ראיות למעשים פליליים הנוגעים למעורבות רוסיה בבחירות.

שלשום הודיע מולר כי חקירתו הסתיימה. התובע המיוחד הגיש את דוח החקירה לתובע הכללי, ויליאם בר, שייבחן את הממצאים, ויעביר את מסקנותיו הכלליות לקונגרס עד לסוף השבוע הקרוב. במהלך חקירת המעורבות הרוסית הוגשו כתבי אישום נגד 34 בני אדם - בהם שישה מיועציו של טראמפ ו-26 סוכנים רוסים - ושלוש חברות.

חמישה מהנאשמים כבר נידונו לעונשי מאסר. מולר לא צפוי להגיש כתבי אישום נוספים מעבר לאלו שכבר הוגשו. במקביל, חקירות נוספות נגד טראמפ שאינן קשורות לחקירה של מולר, מתנהלות על ידי התובע הכללי של מדינת ניו יורק.

לפני כחודשיים פרסם העיתון "ניו יורק טיימס", כי ה-FBI פתח לפני כשנה וחצי בחקירה שנועדה לקבוע אם טראמפ פעל בחשאי מטעם רוסיה. חוקרי המודיעין נדרשו לבחון אם הנשיא מהווה איום אפשרי על הביטחון הלאומי, וביקשו לקבוע אם הוא פועל למען הרוסים בכוונה תחילה או שהושפע על ידם שלא במתכוון.

החקירה נפתחה ימים ספורים לאחר שהנשיא האמריקני פיטר את ראש הבולשת הפדרלית, ג'יימס קומי. על פי הדיווח, התנהגותו של טראמפ בימים שקדמו לפיטורים ובימים שלאחר מכן, עוררה חשד שהנשיא פועל בניגוד לאינטרסים של ארצו. בתגובה לפרסום, טראמפ הצהיר ברחבת הבית הלבן: "מעולם לא עבדתי עבור רוסיה".

הפופולריים