מפגינים בפאריס: "אוליגרכים שודדים מהעם את קתדרלת נוטרדאם"

"אוליגרכים שודדים מהעם את קתדרלת נוטרדאם"
הפגנת האפודים הצהובים בבירה הצרפתית הוקדשה למחאה נגד תרומות הענק לשיקום הכנסייה שעלתה השבוע באש. המפגינים: את הכסף יש להפנות לשכבות החלשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בפאריס
צילום: צילום: AP

מאות מפגינים המשתייכים לקבוצת "האפודים הצהובים" הפגינו היום (שבת) בפאריס והתעמתו עם כוחות הביטחון. בין היתר מחו המפגינים על כך ש"קבוצה של אוליגרכים שדדה מהעם את קתדרלת נוטרדאם". בכך הביעו המפגינים זעם על חברות גדולות במשק הצרפתי שתרמו כספים לשיקום הכנסייה המפורסמת שעלתה השבוע באש. זאת במקום להפנות את המשאבים לטיפול בנזקקים ובשכבות החלשות של החברה הצרפתית.


במהלך ההפגנות התפתחו עימותים אלימים בין המפגינים, שחלקם משתייכים לקבוצות אנרכיסטיות, לבין השוטרים. המפגינים השליכו לעבר השוטרים בקבוקים, חומרים דליקים ואבנים. המשטרה הגיבה בירי גז מדמיע לעבר המפגינים.

מחאת האפודים הצהובים בצרפת: כמה מפגינים החלו לשיר ולנגן את ההמנון של המחתרת האיטלקית שהתנגדה לפשיזם - "בלה צ'או". התנגשויות אלימות נרשמו בין שוטרים ומפגינים סמוך לכיכר הרפובליקה בפריז
(@GBrizman, גדעון קוץ, צילום: רויטרס) pic.twitter.com/CSHHNx143v

— כאן חדשות (@kann_news) 20 באפריל 2019

הפגנות האפודים הצהובים נערכות ברחבי הבירה הצרפתית בכל שבת החל מ-17 בנובמבר שנה שעברה כשהמפגינים מוחים על הפערים החברתיים העמוקים בחברה הצרפתית ועל חלוקה בלתי צודקת של הכוח והמשאבים הלאומיים. ההפגנה היום היא ה-23 במספר והראשונה לאחר השריפה הגדולה בקתדרלת נוטרדאם בתחילת השבוע.


הפופולריים