דיווח: ארה"ב תבטל את הפטורים על מסחר בנפט עם איראן

"ארה"ב תבטל את הפטורים על מסחר בנפט עם איראן"
הוושינגטון פוסט מדווח ששר החוץ האמריקני יחריף את הסנקציות נגד טהראן. מדינות שהורשו לייבא נפט איראני, ביניהן יפן, קוריאה הדרומית וטורקיה, יאלצו לחדול מכך - בתחילת החודש הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ארצות הברית צפויה להודיע היום (שני) לכמה מדינות שהורשו לייבא נפט מאיראן כי יוטלו עליהן עיצומים אם לא יפסיקו לעשות זאת, כך מדווח ה"וושינגטון פוסט". בין המדינות גם שלוש בנות ברית של האמריקנים – יפן, קוריאה הדרומית וטורקיה.

פקידים בוושינגטון אמרו כי שר החוץ, מייק פומפאו, יודיע שבשניים במאי יפוג ההסדר המאפשר למדינות האלה לרכוש נפט מאיראן בלי שיוטלו עליהן עיצומים. לא ברור אם המדינות - בהן גם סין, הודו, טיוואן איטליה ויוון - יזכו למרווח זמן כדי להתארגן לנוכח ההוראה האמריקנית.

בחודש נובמבר האחרון נכנסו לתוקף העיצומים שהטילה ארצות הברית נגד איראן. פומפאו הכריז כי מדובר בעיצומים "החריפים ביותר מאז ומעולם". במסגרתם נאסר, בין היתר, לחברות ממדינות העולם לסחור עם איראן ולקנות ממנה נפט, המשמש כמקור ההכנסה העיקרי של המדינה.

בנוסף נאסר עליהם לעשות עסקים עם בנקים איראניים. חברות שיפרו את העיצומים צפויות להיענש ולהיות מסולקות מן המערכת הפיננסית של ארצות הברית. למרות זאת העניקו האמריקנים לשמונה מדינות פטור זמני מן האיסור לקנות נפט מאיראן, ביניהן: בסין, הודו, קוריאה הדרומית, יפן טורקיה.

הפופולריים