מנהיג האופוזיציה בוונצואלה הכריז על השלב הסופי בהפיכה

האופוזיציה בוונצואלה: החל השלב הסופי בהפיכה
חואן גואידו קרא לאזרחים לצאת לרחובות כדי לסיים את תפיסת השלטון. בסרטון שפרסם בטוויטר קרא נראה גואידו עומד מול חיילים וקורא להם להצטרף אליו במאבקו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש האופוזיציה בוונצואלה חואן גואיידו
צילום: צילום: אי-פי

מנהיג האופוזיציה בוונצואלה, חואן גואידו, הכריז היום (שלישי) על תחילתו של השלב הסופי כלשונו, בהפיכה נגד השלטון בארצו. בסרטון שפרסם בחשבון הטוויטר שלו נראה גואידו עומד מול קבוצת חיילים, לפי אחד הדיווחים מחוץ לאחד מבסיסי חיל האוויר, וקורא לכל החיילים להצטרף אליו במאבקו.

גואידו קרא גם לאזרחים לצאת לרחובות על מנת לסיים את תפיסת השלטון. לצדו בסרטון נראה עומד האופוזיציונר לאופולדו לופז, שנמצא תחת מעצר בית. מנהיג גואידו אמר כי חלקים גדולים בצבא נענו לקריאתו הלגיטימית והחוקתית לממש את הריבונות של נשיאותו.

שר המידע של וונצואלה אמר בתגובה כי הממשלה מתעמתת עם קבוצה קטנה של בוגדים מהצבא שמנסים לקדם הפיכה. שר ההגנה של וונצואלה אמר כי כוחות הביטחון עדיין מגנים על החוקה והרשויות הלגיטימיות וכי כל יחידות הצבא ברחבי המדינה מדווחות על שגרה בבסיסיהן.

לפני כשלושה חודשים הכריז גואידו על מינויו לנשיא ונצואלה במקום ניקולאס מדורו. מדינות רבות במערב, כולל ארצות הברית וישראל, הכירו בהכרזה. לעומתן הודיעו רוסיה, סין ומקסיקו כי הן אינן מכירות בחילופי השלטון. ברחובות המדינה פרצו עימותים אלימים ועקובים מדם בין כוחות ביטחון שנשארו נאמנים לנשיא מדורו ובין אזרחים שיצאו לרחובות למחות נגד השלטון הקיים.

הפופולריים