מצרים קיבלה את הצוללת השלישית מגרמניה

מצרים קיבלה את הצוללת השלישית מגרמניה
טקס הקבלה נערך במספנות טיסינקרופ בנוכחות מפקד חיל הים המצרי. הצוללת באורך 62 מטרים ובעלת 8 צינורות טורפדו ותעבור למצרים באופן רשמי בעוד כמה חודשים. לפי ההערכות שווי העסקה - מיליארד אירו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוללות, צוללת
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מצרים קיבלה היום (שישי) את הצוללת השלישית מתוך ארבע מגרמניה. טקס הקבלה נערך במספנות טיסינקרופ בנוכחות מפקד חיל הים המצרי. הצוללת באורך 62 מטרים ובעלת שמונה צינורות טורפדו קיבלה את השם "S43" ותעבור למצרים באופן רשמי בעוד מספר חודשים. לפי ההערכות שווי העסקה עומד על מיליארד אירו.

הצוללת הראשונה S41 הועברה למצרים ב-2016, הצוללת השניה S42 באוגוסט 2017 והצוללת הרביעית צפויה להגיע למצרים ב-2021. זאת על רקע הביקורת שהושמעה בישראל אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הודה כי אישר לגרמנים למכור צוללות למצרים, מבלי להתייעץ עם גורמים בכירים במערכת הביטחון.


לפני כחודש, אלוף במילואים עמוס גלעד, לשעבר ראש המטה הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון אמר בריאיון לדב גיל-הר בתכנית "הכל פוליטי" כי "מכירת הצוללות המתקדמות למצרים עלולה לעלות לנו בחיי אדם", והסביר מדוע הודאת נתניהו שאישר לגרמנים למכור צוללות מתקדמות למצרים "עלתה לו בבריאות". "לא ייתכן שבבניית כוח צבאי ענק כמו צה"ל לא יתייעצו עם שר הביטחון, הרמטכ"ל וחיל הים לפני אישור מכירת נשק שכזה. זה לא יעלה על הדעת. מדובר בתמונה מפחידה של איך אנחנו מקבלים החלטות. זה לא סביר", אמר גלעד.

הפופולריים