ארה״ב תעביר סוללת טילי פטריוט למזרח התיכון בשל האיומים מצד איראן

בצל האיומים מאיראן: טילי פטריוט יגיעו למזה"ת
בהודעה מטעם הפנטגון נמסר כי לאזורנו תישלח גם אוניית-סער אמפיבית. זאת בנוסף לנושאת המטוסים "אברהם לינקולן" וכוח המפציצים שכבר שוגרו, זאת בתגובה ל"סימנים המורים על העלאת המוכנות של איראן לתקוף כוחות אמריקניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נושאת המטוסים האמריקנית אברהם לינקולן
צילום: צילום: אי-פי

צבא ארצות הברית מעבה את כוחותיו במזרח התיכון. בהודעה שפרסם הלילה (שבת) הפנטגון נאמר כי יישלחו לאזורנו אוניית-סער אמפיבית וכן סוללה של טילי פטריוט, נוסף על נושאת המטוסים "אברהם לינקולן" וכוח המפציצים שכבר שוגרו.

עוד נאמר כי הצעדים האלה הם תגובה על "הסימנים המורים על העלאת המוּכנוּת של איראן לתקוף כוחות אמריקניים ואינטרסים של וושינגטון". בכך אישרו בפנטגון את הדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס מאמש, על כך ששר ההגנה בפועל של ארצות הברית, פטריק שנהאן, אישר את העברת סוללות טילי פטריוט למזרח התיכון.


צבא ארצות הברית הודיע השבוע כי נושאת המטוסים "אברהם לינקולן" וכמה מפציצים מסוג B-52 של בואינג יהיו חלק מהכלים שינועו לעבר המזרח התיכון כדי להתמודד עם "סימנים ברורים" של איומים מאיראן על ארצות הברית. משמרות המהפכה דחו את הטענות: "מודיעין מזויף".

אתמול הציבה הרפובליקה האסלאמית למדינות המערב שורה של תנאים בנוגע להסכם הגרעין, בעוד שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הטיל סנקציות חדשות על איראן במטרה לפגוע בתעשיית הפלדה שלה. במקביל שר החוץ האמריקני מייק פומפאו קטע נסיעה לאירופה ושב לוושינגטון להתייעצויות בנוגע לסוגיה האיראנית.

פומפאו מסר כי "פניה של ארצות הברית אינן למלחמה עם איראן". השר הוסיף כי אחרי 40 שנה של התקפות איראניות, "על האמריקנים להיות מוכנים להגן על עצמם". בהודעתו הזהיר פומפאו שכל פעולה מצד איראן או ארגונים הנתונים למרותה נגד ארצות הברית תיענה בצורה מהירה ונחרצת.

רשת NBC דיווחה על פגישה חריגה, שהתקיימה בשבוע שעבר במטה ה-CIA, בנושא איראן, בהשתתפות היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון, שר החוץ פומפאו, ראש המטות המשולבים וכמה ראשי סוכנויות מודיעין. אותם מקורות שסיפרו ל-NBC על עצם הדיון, לא פירטו אילו נושאים נדונו בפגישה. יש לציין כי פגישות כאלו נערכות בדרך כלל בבית הלבן ולא במטה שירות הביון.

הפופולריים