רוסיה נגד תוכנית השלום של טראמפ: צריך מו"מ ולא הסכם חד צדדי

רוסיה נגד "עסקת המאה": לא צריך הסכם חד צדדי
ברוסיה הביעו דאגה מהניסיון של ארה"ב להציע חזון כלכלי, שיחליף את החזון המדיני: אנחנו חוזרים על מחוייבותינו להסכם על פי החוק הבינלאומי והחלטות הוועידות - בהן נושא שתי המדינות לשני עמים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ברוסיה הביעו דאגה אמש (שלישי) מהניסיון של ארצות הברית להציע חזון כלכלי, שיחליף את החזון המדיני בתוכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ: "אנחנו חוזרים על מחוייבותינו להסכם על פי החוק הבינלאומי והחלטות הוועידות - בהן לדוגמא, נושא שתי המדינות לשני עמים. צריך ליצור משא ומתן בין הצדדים ולא הסכמים חד צדדיים עם 'טבע אופורטוניסטי'".

שלשום, פרסמה סוכנות Wafa הפלסטינית כי רוסיה לא תשתתף בוועידת-סדנה בבחריין, ומוקדם יותר השבוע קטר מתחה ביקורת מרומזת על הוועידה הכלכלית. בהודעה שפרסם משרד החוץ הקטרי, נמסר כי הפיתוח הכלכלי הנחוץ לשלום בין ישראל לפלסטינים - לא יושג ללא פתרונות מדיניים צודקים, שיהיו מקובלים על הפלסטינים.

בהודעת המשרד נאמר, בין השאר, כי "הטיפול האפקטיבי באתגרים הכלכליים מצריך כוונות כנות, איחוד המאמצים מצד השחקנים האזוריים והבינלאומיים, וכן שיהיו תנאים מתאימים לפריחה כלכלית". בנוסף על כך, בשבוע שעבר הודיעה הרשות הפלסטינית באופן רשמי כי לא תשתתף בשום צורה בוועידה בבחריין. "אף אחד אחר לא יוכל לדבר בשם העם הפלסטיני באותה ועידה", נמסר.

 

בשבוע שעבר התייחס שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, ל"עסקת המאה" בין ישראל לפלסטינים, שאמורה לדבריו להיחשף בקיץ הקרוב, וציין שהתוכנית תאפשר לפלסטינים הזדמנות לעתיד טוב יותר, אך לא הבטחה. "לבית הלבן יש חזון לשלום, שאותו נחשוף בקיץ הקרוב. הוא מאפשר הזדמנות לעתיד טוב יותר לפלסטינים, אם כי לא מבטיח אותו בוודאות", אמר פומפאו באירוע חגיגות יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל בשגרירות ישראל בוושינגטון.

הפופולריים