רמטכ"ל צבא אתיופיה נהרג בניסיון ההפיכה הכושל

רמטכ"ל צבא אתיופיה נהרג בניסיון ההפיכה הכושל
הגנרל סיארה מקונן נורה למוות על ידי שומר ראשו. ראש הממשלה אבי אחמד אישר את דבר מות של הרמטכ"ל. גם המושל המקומי של מדינת אמהרה נהרג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

רמטכ"ל צבא אתיופיה הגנרל סיארה מקונן נהרג לפנות בוקר (ראשון) בניסיון ההפיכה הכושל במדינה. הוא נורה למוות על ידי שומר ראשו. כך מסר בהודעה טלוויזיונית ראש הממשלה אבי אחמד. מקונן נהרג בשעה שניסה למנוע את ההפיכה שנועדה להביא לסיום את שלטונו של אחמד. מוקד ההפיכה היה באזור אמהרה, אחד מתשע אזורים המרכיבים את אתיופיה.

ראש הכוחות המיוחדים באמהרה, טפרה מאמן, אמר לטלוויזיה הממלכתית כי "רוב האנשים שניסו לבצע את ניסיון ההפיכה נעצרו. למרות זאת, יש עוד כמה מהם". תושבים בבהר דר, בירת אמהרה, דיווחו על ירי לעבר כמה שכונות במקום וכבישים שנסגרו. בנוסף באזורים מסוימים באתיופיה נחסמה הגישה לרשת האינטרנט. בשגרירות ארצות הברית הודיעו שהם מודעים לירי בבירה אדיס אבבה ובאמהרה, וייעצו לנציגים לרדת למקלטים.

ממשרדו של ראש הממשלה אחמד לא נמסר מי עומד מאחורי התקיפה. לדבריו, "ניסיון ההפיכה במדינה האזורית הוא נגד החוקה והוא נועד כדי להרוס את השלום, שהושג באזור. ניסיון בלתי חוקי זה צריך להיות מגונה על ידי כל האתיופים. לממשל הפדרלי יש את היכולת להתגבר על הקבוצה החמושה הזו".

הפופולריים