בית הנבחרים האמריקני גינה את טראמפ: דבריו כלפי הדמוקרטיות - גזעניים

"הערות גזעניות": גינוי לטראמפ בבית הנבחרים
בהחלטה שאושרה ברוב של 240 תומכים מול 187 מתנגדים נקבע שסדרת הציוצים של הנשיא כללה הערות גזעניות. ארבעה חברי קונגרס רפובליקניים תמכו בהצעה, לטענת שאר חברי המפלגה - הדמוקרטים מנסים לעשות הון פוליטי מכך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בישיבת קבינט בבית הלבן, יולי 2019
צילום: צילום: אי-פי

בית הנבחרים האמריקני גינה הלילה (רביעי) את דבריו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נגד חברות קונגרס דמוקרטיות. בהחלטה שהתקבלה נכתב שהדברים שכתב נגדן בחשבון הטוויטר שלו היו גזעניים ונתנו במה לשנאה נגד אמריקנים לא לבנים. מדובר בהחלטה הצהרתית בלבד בלי פן מעשי. 

ההחלטה אושרה ברוב של 240 תומכים מול 187 מתנגדים. כל הדמוקרטים הצביעו בעד וארבעה רפובליקנים הצטרפו להחלטת הגינוי. כמעט כל חברי המפלגה הרפובליקנית בבית הנבחרים התנגדו להחלטה וטענו כי חברי המפלגה הדמוקרטית מנסים לנצל ולעשות הון פוליטי מהסערה.

שלשום קרא טראמפ לארבע המחוקקות הדמוקרטיות אלכסנדריה אוקזיו-קורטז, אליהן עומאר, ראשידה טאליב ואיינה פרסלי "לשוב לארצות מהן באו". זאת על אף ששלוש מהן נולדו בארצות הברית. הנשיא טראמפ לא התנצל על הדברים, טען שהוא אינו גזען ושב על קריאתו -  לפיה אם המחוקקות אינן מרוצות מארצות הברית, הן יכולות לעזוב. 

אתמול המשיך הנשיא האמריקני לעסוק בנושא ואמר נגד חברות הקונגרס: "הן הוציאו מפיהן דברים בין הגרועים שנאמרו אי פעם על ידי פוליטיקאים בסנאט ובבית הנבחרים, ועדיין הן מקבלות חופש וחיבוק מהמפלגה הדמוקרטית. הציוצים לא היו גזעניים - אין לי עצם גזענית אחת". 

הפופולריים