פוליטיקאית בצרפת: לבדוק העברת כסף לתוכנית לנוער במזרח ירושלים

פוליטיקאית בצרפת: לבדוק שכספנו לא מסייע לטרור
קונסטנס לה גריפ דורשת משר החוץ הצרפתי לדעת האם וכיצד מובטח כי כספים מממשלת צרפת מגיעים למטרות שלשמן הועברו ולא לפעילות תומכת טרור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברת הפרלמנט הצרפתי קונסטנס לה גריפ, עמוד הפייסבוק של "אל בוסתן"
צילום: צילומים: אי-אף-פי, פייסבוק

חברת פרלמנט בצרפת, קונסטנס לה גריפ, דורשת הבהרות משר החוץ הצרפתי בנוגע לכספים המועברים מהממשל הצרפתי לתוכנית לנוער במזרח ירושלים. כך דווח הבוקר (שלישי) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

את השאילתא הגישה לה גריפ בעקבות הדיווח בכאן חדשות לפני כשבועיים וחצי לפיו, משרד החוץ הישראלי הביע דאגה נוכח התוכנית שבראשה עומד דאוד רול, שהורשע ונאסר בגין חברות בארגון הטרור החזית העממית. לה גריפ מבקשת לדעת האם וכיצד מובטח כי הכסף מגיע למטרות שלשמן הועבר ולא לפעילות תומכת טרור.

מחר יצויינו 17 שנים לפיגוע בקפיטריה באוניברסיטה העברית בהר הצופים, שבו נהרג גם סטודנט צרפתי. מכון המחקר NGO Monitor מצא כי הארגון "אל בוסתן", המפעיל את התוכנית, אף קיים פעילות בבתיהם של המחבלים שביצעו את הפיגוע.

סגנית נשיא מכון המחקר NGO Monitor, אולגה דויטש אמרה לכאן חדשות: "במיוחד השבוע, יום לפני טקס זיכרון של פיגוע בהר הצופים, מדאיג ביותר שממשלת צרפת אפילו לא מודעת לכך שהיא מממנת ארגון נוער שמהלל מחבלים. אנחנו מקווים שצרפת תתייחס לסוגייה ברצינות ותבדוק גם את שאר הארגונים שהיא תומכת בהם, ביניהם ארגונים עם קשרים לטרור, פעילות BDS ואנטישמיות".

הפופולריים