דיווח: יחידת "תיק הגולן" של חיזבאללה מתאמנת בסוריה לקראת תקיפה של כוחות אמריקניים

דיווח: בחיזבאללה מתאמנים לתקיפת כוחות אמריקניים בסוריה

מקורות מערביים אמרו לערוץ הסעודי אל-חדת' כי יחידת "תיק הגולן", שפועלת בעבור ארגון הטרור, נערכת לקראת האפשרות לפתיחת מתקפה על בסיסים של ארה"ב במזרח סוריה. לדברי המקורות, ליחידה יש יכולות צבאיות לביצוע מתקפות מאזור הגולן נגד מטרות ישראליות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיזבאללה
צילום: צילום: רויטרס

מקורות מערביים אמרו היום (רביעי) לערוץ הסעודי אל-חדת' כי יחידת "תיק הגולן" שפועלת בעבור חיזבאללה בדרום סוריה מקיימת בימים אלה אימונים לקראת אפשרות של פתיחת מתקפה על כוחות אמריקניים. לפי הדיווח, האימונים מתקיימים בבסיס א-דמייר בצפון מזרח דמשק. בערוץ הסעודי אף פרסמו תצלום אוויר שמתעד כביכול את האימונים, שכוללים הדמייה של מתקפה באמצעות טנקים ונשק קל ובינוני.

המקורות המערביים הוסיפו בדבריהם לאל-חדת' כי פעילי "תיק הגולן" אוספים מידע בקפידה לקראת המתקפה שהם מתכננים על בסיסים אמריקניים במזרח סוריה. עוד אמרו כי ליחידה קיימות יכולות צבאיות לביצוע מתקפות מאזור הגולן נגד מטרות ישראליות.

"תיק הגולן" של חיזבאללה נועד בראש ובראשונה לייצר חזית נוספת בדרום הגולן נגד ישראל. העומד בראש היחידה הוא עלי מוסא דקדוק, בכיר במיליציה המזוהה עם חיזבאללה. הוא נכלא בשנת 2007 עקב חטיפה והוצאה להורג של חיילים אמריקנים ושוחרר בשנת 2012 בעקבות לחצים שהפעילו בכירי חיזבאללה על הממשלה העיראקית.

ברקע, כפי שדווח אמש בחדשות הערב בכאן 11, שרי הקבינט המדיני-ביטחוני קיבלו עדכון שבקרוב תיערך ישיבת קבינט בנושא הגזרה הצפונית. כינוס הקבינט יתרחש ברקע האיומים ששיגרו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט, ובכירי צה"ל כלפי חיזבאללה ואיראן ביממה האחרונה. שלשום ראש אמ"ן אהרן חליוה שמנהיג חיזבאללה חסן נסראללה הבין שניתן למתוח את המשוואות והוא קרוב לעשות טעות שתגרור את האזור למלחמה גדולה.

הפופולריים