סוף למשבר? סגן שר החוץ הפולני: נועה קירל נענתה להזמנה לבקר במדינה

סגן שר החוץ הפולני: נועה קירל נענתה להזמנה לבקר במדינה
יבלונסקי כתב בציוץ כי הזמרת הסכימה לבוא לסיור לימודי בפולין: "מקווה שביחד ננצל את ההזדמנות הזו כדי לדון בדרכים לעודד צעירים פולנים וישראלים ללמוד על ההיסטוריה, בלי סטריאוטיפים כוזבים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נועה קירל
צילום: נועה קירל

סגן שר החוץ פולני פאוול יבלונסקי כתב היום (שישי) בציוץ בטוויטר כי נועה קירל נענתה להזמנה לבקר ולערוך סיור לימודי במדינה. יבלונסקי הוסיף כי הוא "מקווה שביחד ננצל את ההזדמנות הזו כדי לדון בדרכים לעודד צעירים פולנים וישראלים ללמוד על ההיסטוריה ולהכיר אחד את השני - בלי סטריאוטיפים כוזבים".

הזמנתו של סגן השר הפולני הגיעה אחרי שכלי תקשורת בפולין ומשתמשים ברשתות החברתיות במדינה תקפו התבטאות של קירל בתום גמר האירוויזיון. הנציגה הישראלית לתחרות ביקשה להחמיא לפולין אחרי שקיבלה מהמדינה 12 נקודות, ואמרה לכאן חדשות: "כשפולין נותנת לישראל דוז פואה, אחרי שכל משפחת קירל כמעט נרצחה בשואה, זה ניצחון". 

על אמירה זאת הגיב יבלונסקי: "העובדה שאנשים רבים בישראל רואים בפולין שותפה לביצוע פשעים גרמניים - לא הקורבן שלהם - היא לרוב תוצאה לא של רצון רע, כמו חוסר ידע והשכלה לא מלאה. יש הרבה סיבות, אבל אחת מהן הייתה בהחלט צורת טיולים מאורגנים של בני נוער ישראלים לפולין, שלמרבה הצער יצרו למשתתפיהם דימוי כזה של ארצנו במשך שנים רבות".

הפופולריים