החזקת מידע ביטחוני והסתרת מסמכים: האישום נגד טראמפ כולל 37 סעיפים פליליים

החזקת מידע ביטחוני והסתרת מסמכים: כתב האישום נגד טראמפ

בין האישומים הבולטים נגד נשיא ארה"ב לשעבר: החזקה מרצון של מידע ביטחוני לאומי, קשירת קשר לשיבוש הליכי משפט והסתרת מסמכים של הממשל. על פי כתב האישום, המסמכים אוחסנו בין היתר באולם הנשפים של אחוזתו בפלורידה ובחדר שירותים סמוך. התובע: "נשאף למשפט מהיר ככל האפשר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: פלאש 90: יונתן סינדל

כתב האישום נגד נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ פורסם הערב (שישי) והוא כולל 37 סעיפים פליליים. בין האישומים הבולטים - החזקה מרצון של מידע ביטחוני לאומי, קשירת קשר לשיבוש הליכי משפט, הסתרת מסמכים של ממשל ארצות הברית והסתרת מסמכים בזדון בחקירה פדרלית. 

כתב האישום כולל צילומים של החדרים באחוזתו של טראמפ במאר-א-לאגו שבהם אחסן טראמפ ארגזים ובהם המסמכים הסודיים. בין היתר אוחסנו המסמכים על במה באולם הנשפים של האחוזה וכן בחדר שירותים באגף המשרדים הסמוך.  

התובע המיוחד בתיק, ג'ק סמית', מסר תגובה לפרסום כתב האישום ואמר: "אנשי כוחות הביטחון שלנו מקדישים את חייהם להגנת אנשינו. החוקים הנוגעים להגנת הביטחון הם קריטיים ויש לאכוף אותם. הפרת חוקים אלה מסכנת את ארצנו. יש בארה"ב יש מערכת חוקים אחת והיא חלה על כולם. נשאף למשפט מהיר ככל האפשר".

לאחר שנשאל על כך במהלך אירוע בצפון קרוליינה, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר כי לא שוחח עם התובע הכללי מריק גרלנד וכי אין לו כוונה לעשות כך.

מוקדם יותר היום דווח ברשת CNN האמריקנית כי טראמפ הודה בקולו במהלך פגישה בשנת 2021 כי הוא שמר מידע צבאי סודי. על פי הדיווח, בהקלטה של הפגישה הודה טראמפ כי לא הסיר מעל המידע את הסיווג החשאי. "[עוד כשכיהנתי] כנשיא, יכולתי להסיר את הסיווג [של המסמכים], אבל היום אני כבר לא יכול", אמר טראמפ בפגישה על פי תמלול ההקלטה שפורסם. התמלול שהגיע לידי רשת CNN הוא של הקלטת חלק מאותה השיחה, שבמהלכה דיבר טראמפ על מסמך מסווג של הפנטגון שעוסק בתקיפה באיראן. 

התיק שבו הואשם טראמפ הלילה צפוי להיות מפוקח לפחות בתחילתו ע"י השופטת איילין מ. קאנון – שופטת פדרלית בפלורידה שהיא מינוי של טראמפ עצמו. מדובר באותה השופטת שבשנה שעברה החליטה למנות "מפקח מיוחד" לתיק הזה, וגם זו שקיבלה את ההחלטה השנויה במחלוקת לשלול מה-FBI גישה לאותם מסמכים מסווגים עד שהמפקח המיוחד יסיים לעבור עליהם. 

הפופולריים