המבצע לא תם

קולומביה: חיפושים אחר כלב ההצלה וילסון, הילדים פגשו את המשפחה

קולומביה: חיפושים אחר הכלב וילסון, הילדים אושפזו
בג'ונגל בו נמצאו 4 ילדים מתבצעים מאמצים לאתר כלב הצלה שסיפק קצה חוט חשוב ונעלם. הילדים הועברו לבוגוטה ואושפזו: "הם צריכים זמן להתאוששות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וילסון
צילום: מסך

4 הילדים ששרדו 40 יום לבדם בג'ונגל של קולומביה זכו לראות את בני משפחתם. הילדים מאושפזים בבית חולים בבוגוטה ומנסים להתאושש מן החוויה שעברו. "הם חלשים מאוד, אבל שמחים לראות את המשפחה שלהם", סיפר הסבא של הילדים פדינסיו ולנסיה.

במקביל נמשכים באזור הג'ונגל החיפושים אחר כלב ההצלה וילסון. הוא היה אחד מכלבי ההצלה שהשתתפו במבצע החיפושים אחר הילדים, והוא סיפק את אחת מפריצות הדרך החשובות ביותר של המבצע שהובילו לבסוף למציאתם, כאשר הוא עלה על עקבותיהם במשך מספר ימים והשאיר סימנים לחיילים שבאו בעקבותיו עד שמצאו את הילדים. מתישהו בדרך, הקשר עם וילסון אבד גם הוא, והוא טרם נמצא.

הילדים נמצאו אתמול (שבת) בבוקר לאחר חודש וחצי של חיפושים אינטנסיביים שניהולו על ידי הצבא הקולומביאני ושורה של מתנדבים. המסוק בו טסו הילדים התרסק ב-1 במאי כשאימם של הילדים ושני הטייסים נהרגו בהתרסקות.

שניים מהילדים, תינוק בן שנה וילד בן חמש חגגו את יום ההולדת שלהם בג'ונגל תוך שהבת הבכורה – לסלי בת ה-13 הדריכה אותם בחוויה הלא פשוטה. לדברי הסב ולנסיה: "הילדים שרדו תחילה בזכות הקמח שמצאו בהריסות המסוק ולאחר מזכן מזרעים שונים שמצאו בג'ונגל".

הילדים עדיין לא מסוגלים לאכול מזון רגיל ולדברי הרופא המטפל: "אנו נתחיל לשלב מזון רגיל לאחר שנשלים סדרה של בדיקות קליניות. אני מעריך שהם יהיו באשפוז  תקופה של שבועיים שלושה".

מי שמוטרדים כעת הם גורמי הרווחה. לדברי בכירה בשירותי הרווחה שנפגשה עם הילדים: "הם לא מדברים ולא מספרים דברים כמו שהיינו רוצים שיקרה. הם צריכים זמן להתאושש ממה שעברו".

הפופולריים