אברמוביץ' מסרב להעביר 2.3 מיליארד דולר לאוקראינה

אברמוביץ' מסרב להעביר 2.3 מיליארד דולר לאוקראינה
האוליגרך הרוסי התחייב לעשות כך במסגרת העסקה למכירת מועדון הכדורגל צ'לסי למשקיע אמריקני . אברמוביץ' מעוניין שחלק מהכסף יגיע גם לרוסיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רומן אברמוביץ'
צילום: מסך

האוליגרך רומן אברמוביץ' מסרב להעביר לידי אוקראינה 2.3 מיליארד ליש"ט אותם קיבל לאחר שאולץ למכור את מועדון הכדורגל צ'לסי עם הפלישה הרוסית לאוקראינה. אברמוביץ', המחזיק גם באזרחות ישראלית, מתעקש כי חלק מהכסף יגיע גם לרוסים שנפגעו כתוצאה מהמלחמה.

שר החוץ הבריטי ג'יימס קלברלי אמר כי אנשי משרדו עושים הכול על מנת שהכסף יגיע למי שבאמת זקוק לו ונפגע בשל המלחמה – אך הוא אינו יכול להבטיח את התוצאה הרצויה במקרה הזה. מקור המקורב לנושא אמר: "תחילה קיווינו שהכסף יגיע ליעדו (אוקראינה) בקיץ שעבר, לאחר מכן קיווינו להתפתחויות בחודש ינואר. עכשיו אנחנו מקווים שהאוקראינים ייראו את הכסף לפני החורף הקשה הצפוי להם".

רומן אברמוביץ' קנה את מועדון הכדורגל צ'לסי בשנת 2003. כעבור 19 שנה האוליגרך הרוסי נכלל ברשימת הסנקציות של בריטניה ואולץ למכור את הבלוז. במאי בשנה שעברה אושרה מכירת המועדון לקבוצת משקיעים אמריקנית בראשות טוד בואלי.

על פי תנאי המכירה הכסף מהעסקה אמור להגיע לפליטים אוקראינים וקורבנות מלחמה. בשבוע שעבר דווח כי העברת הכספים תקועה גם בשל מחלוקת בין בריטניה לאיחוד האירופי. בכוונת הבריטים להעביר את הכסף לארגונים העוסקים בסיוע לפליטים בעוד שבבריסל מעוניינים שהכסף יגיע לממשלה בקייב. כעת אברמוביץ' מעמיד תנאי משלו להעברת הכסף.   

הפופולריים