דיווח: "רוסיה איימה לפגוע בבני משפחותיהם של כוח וגנר - ואז פריגוז'ין נכנע"

דיווח: "רוסיה איימה לפגוע בבני משפחותיהם של כוח וגנר"
בעיתון טלגרף הבריטי דווח כי סוכני השירות החשאי של רוסיה איימו לפגוע גם בבני משפחתו של פריגוז'ין עצמו, טרם הודיע על הסגת כוחותיו - דבר שיכול להסביר את הכניעה הפתאומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפקד כוח וגנר, יבגני פריגוז'ין
צילום: אי-פי

סוכני השירות החשאי של רוסיה איימו לפגוע בבני משפחותיהם של מנהיגי כוח וגנר ובהם יבגני פריגוז'ין, מפקד הכוח - כך פורסם הלילה (שני) בעיתון "טלגרף" הבריטי. על פי הדיווח, האיומים נשלחו לפני שפריגוז'ין הסכים להסיג את כוחותיו בחזרה לבסיסיהם ולוותר על מה שכינה "תהלוכת צדק" למוסקווה, מה שנתפס על ידי רוסיה כניסיון הפיכה צבאי. הדיווח מתבסס על מקורות ביטחוניים בריטיים רשמיים. 

סברה אחרת לגבי הסיבה לכניעה הפתאומית של כוח וגנר הייתה כי הגיעו להסכמה עם הנשיא פוטין על הדחת שר ההגנה, סרגיי שויגו. אולם, הבוקר תועד שויגו בביקור אצל חיילים הנלחמים במלחמה באוקראינה, דבר שעשוי לרמוז כי הוא נשאר בתפקידו. 

בליל שבת הודיע פריגוז'ין בערוצי הטלגרם שלו כי חצה את גבול רוסיה יחד עם 25,000 לוחמים. "חצינו את הגבול לרוסיה, נשמיד כל מה שיעמוד בדרכנו, נלך עד הסוף", טען. לפעולה זו התכוננו שירותי הביטחון הרוסיים, שהגבירו את האבטחה סביב מבני ממשלה, מרכזי תחבורה ומוקדים חשובים אחרים בבירה מוסקווה בעקבות ההצהרות של פריגוז'ין. 

במוצאי שבת הודיע פריגוז'ין באופן פתאומי כי הורה על עצירת הכוחות: "על מנת להימנע משפיכת דמים אנו מחזירים את כוחותינו לבסיסיהם", אמר.

 


הפופולריים