"הכול מידע סודי": ההקלטה המפלילה של טראמפ

"הכול מידע סודי": ההקלטה המפלילה של טראמפ
רשת סי-אן-אן פרסמה את ההקלטה של הנשיא לשעבר מדבר על מסמכים חסויים בעניין תוכנית המתקפה האמריקנית נגד איראן לקול צחוקם של האזרחים ללא סיווג ביטחוני: "זה לא מדהים? יש לי ערמה גדולה של ניירות" | צפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ
צילום: רויטרס

רשת סי-אן-אן פרסמה הלילה (שלישי) את ההקלטה של הנשיא לשעבר דולנד טראמפ מדבר על מסמכים חסויים בעניין תוכנית המתקפה האמריקנית נגד איראן, עם אזרחים שאינם מחזיקים בסיווג ביטחוני. בהקלטה טראמפ התייחס ליושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מילי, שטען כי טראמפ רצה לתקוף את איראן.

בהקלטה נשמע טראמפ אומר לבני שיחו: "זה לא מדהים? יש לי ערמה גדולה של ניירות. תראו, זה היה הרמטכ"ל ומשרד ההגנה, לא אני". הוא הוסיף: "זה בסיווג גבוה. הכול מידע סודי", לקול צחוקם של הנוכחים. ההקלטה היא אחת הראיות המרכזיות נגד טראמפ במשפט המסמכים המסווגים, משום שהיא מוכיחה לטענת התביעה שהנשיא לשעבר החזיק במסמכים כאלה וידע בבירור שהם מסווגים וסודיים.

האזינו להקלטה המפלילה

נשיא ארה"ב לשעבר הופיע לפני שבועיים בבית משפט פדרלי במיאמי ושמע מפי שופט את 37 האישומים הפליליים נגדו, הקשורים בהחזקת מסמכים סודיים באחוזתו שבמאר אה-לאגו, פלורידה. אותם מסמכים שהועברו לשם אחרי עזיבת טראמפ את הבית הלבן. בתום הדיון הוא שוחרר ללא ערבות והשופט נמנע מלהטיל עליו מגבלות תנועה.

עם סיום הדיון יצא טראמפ לשדה התעופה והמריא לניו ג'רזי, שם ישהה באתר גולף שבבעלותו. בדיון כפר טראמפ ב-37 סעיפי האישום נגדו ושוחרר ללא ערבות. הוא התבקש על ידי השופט שלא לדבר עם עדים בפרשה, אבל הפרטים המדוייקים של איסור זה ידונו בהמשך בין הצדדים.

הפופולריים