גורם ראשון בעיראק מתייחס לחטיפת החוקרת הישראלית: "חוקרים את הנושא"

גורם ראשון בעיראק על חטיפת הישראלית: "חוקרים את הנושא"
דובר ממשלת עיראק התייחס לנושא: "נשלים את החקירה ולאחר מכן יהיו עמדות רשמיות של הממשלה" • בטלוויזיה העיראקית פרסמו תמונות של הבניין שבו התגוררה אליזבט צורקוב, "הדירה נעולה וחפציה עוד שם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליזבט צ'ורקוב
צילום: כאן חדשות

גורם רשמי בעיראק התייחס היום (שישי) לראשונה לחטיפתה של החוקרת הישראלית אליזבט צורקוב. דובר ממשלת עיראק, באסם אל-עוואדי, אמר כי ממשלתו מבצעת חקירה רשמית בעניין. בריאיון שקיים עם ערוץ "אל-עהד" העיראקי, המזוהה עם המיליציות השיעיות במדינה, אמר: "אין שום הצהרה רשמית בנושא חוץ מזה שממשלת עיראק תשלים את החקירות הרשמיות שלה, תגיע לתוצאות ולאחר מכן יהיו הודעות או עמדות רשמיות". 

הצטרפו לשידור בכאן 11

ערוץ א-שרקיה העיראקי פרסם תיעוד של הבניין בשכונת אל-כראדה בבגדאד שבו התגוררה החוקרת הישראלית שנחטפה בחודש מארס. לדברי כתב הערוץ, הדירה כרגע נעולה וחפציה עוד שם. עוד אמר כי התושבים באזור לא מעוניינים לדבר למצלמה מ"סיבות רגישות". לא למצלמה הם סיפרו שהיא נהגה לנהל שם שגרת חיים ואף לבצע רכיבת אופניים באזור ביתה. 

 

הבניין שבו התגוררה אליזבת צורקוב
הבניין שבו התגוררה אליזבת צורקוב

 

 

לדברי כתב הערוץ, הם לא הצליחו להשיג הצהרה רשמית ממשרד הפנים בנושא, אך בשיחה עם דובר המשרד הוא אמר להם כי תחנת המשטרה הקרובה לביתה לא קיבלה שום קריאה בעניין חטיפתה לפני כמה חודשים.

צורקוב נחטפה מדירה שאותה שכרה בשכונת אל-כראדה שבבגדד, כך אמר אתמול גורם עיראקי שהיה בקשר עם צורקוב לכאן 11. לדבריו, החוטפים שפשטו על הדירה לא חטפו רק את צורקוב אלא גם את שותפתה לדירה, חוקרת אזרחית עיראק. האחרונה שוחררה שבועיים אחרי החטיפה ואף עזבה את בגדד, אך חזרה לשם לאחרונה.

עוד הוסיף הגורם העיראקי כי הוא ואחרים במדינה פנו כבר לפני חודשיים למודיעין העיראקי בעניינה של צורקוב. "נמסר לנו שהיא בסדר", סיפר, "ושהיא כבר לא בעיראק אלא חזרה לארצות הברית. הם שיקרו לנו". לדבריו של הגורם, בתחילה הוחזקה צורקוב בידי המודיעין של מנגנון הביטחון הלאומי העיראקי ולאחר מכן הועברה לידי גדודי חיזבאללה במדינה. האיראנים, לטענתו, מעורבים בסוגייה. 

הפופולריים