5 ימים לאחר המרד: פוטין ופריגוז'ין נפגשו בקרמלין

5 ימים לאחר המרד: פוטין ופריגוז'ין נפגשו בקרמלין
דוברו של פוטין דמיטרי פסקוב: "הנשיא הזמין לפגישה 35 אנשים, חילק ציונים לכוח וגנר על הלחימה באוקראינה והביע דעה על אירועי המרד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין ופריגוז'ין
צילום: צילום מסך

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נפגש עם ראש כוח וגנר יבגני פריגוז'ין ב-29 ביוני בקרמלין – חמישה ימים לאחר המרד של כוח וגנר. כך אמר היום (שני) דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב. הוא הוסיף: "הנשיא אכן קיים פגישה כזו (עם פריג'וז'ין) והזמין אליה 35 אנשים. הפגישה הזאת נמשכה כמעט שלוש שעות.

על תוכן הפגישה אמר פוטין: "כל שאוכל לומר הוא שהנשיא נתן ציון לפעילות כוח וגנר במערכה באוקראינה וכן נתן את דעתו על אירועי המרד. פוטין שמע את הסברי המפקדים והציע להם כיווני תעסוקה עתידיים".

המרד של כוח וגנר החל ב-24 ביוני לאחר שפריגוז'ין האשים את הצבא הרוסי בהפגזה מכוונת של אנשיו. כוח וגנר פתח בדהירה מאזור רוסטוב לכיוון מוסקווה הבירה. הכוח הגיע 200 ק"מ ממוסקווה והסכים לסגת לאחור רק לאחר התערבות של נשיא בלארוס אלכסנדר לוקאשקנו. על פי הסיכומים בין הצדדים אנשיו של פריגוז'ין אמורים לעזוב את רוסיה ולעבור לבלארוס.   

מיקום הימצאו הנוכחי של פריגו'זין לא ידוע. על פי חלק מהדיווחים הוא שהה בימים האחרונים סנט פטרסבורג שם מרוכזים רוב משרדיו ברוסיה.

הפופולריים