טראמפ עוקץ: "למרות שנתניהו בירך את ביידן ראשון הוא עדיין לא הוזמן לביקור בבית הלבן"

טראמפ: "נתניהו בירך את ביידן ראשון ולא הוזמן לביקור"
נשיא ארה"ב לשעבר דיבר על היחסים בין המנהיגים בכנס של "הקרן למורשת ישראל". בין היתר, אמר טראמפ לפעילים יהודים כי ביידן לא אוהב אותם. באירוע הוענק לנשיא לשעבר כתר של ספר תורה ונישאה תפילה להצלחתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב לשעבר דונאלד טראמפ אמר הלילה (רביעי) כי היחסים בין רה"מ בנימין נתניהו לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן נמצאים במצב רע. בכנס של "הקרן למורשת ישראל" אמר טראמפ לפעילים כי למרות שנתניהו היה הראשון לברך את ביידן על ניצחנו בבחירות הוא עדיין לא הוזמן לביקור בבית הלבן. הנשיא לשעבר גם אמר לפעילים היהודים כי ביידן לא אוהב אותם. גורם בבית הלבן מסר לכאן חדשות: "אין שום שיח רשמי על 'הערכה מחדש' של היחסים עם ישראל".

האירוע התקיים במועדון הגולף של טראמפ בניו ג'רזי והשתתפו בו כ-150 יהודים. מארגני האירוע העניק לנשיא לשעבר כתר של ספר תורה ומנכ"ל הארגון, הרב דוד כץ, נשא תפילה להצלחתו. משתתפים באירוע סיפרו כי טראמפ חזר בנאומו על סיפור הקמת השגרירות האמריקני ועל הצלחתו בבניית השגרירות בעלות כספית נמוכה בהרבה מכפי שתוכנן תחילה.

נשיא ארה"ב תקף השבוע את הממשלה הישראלית ואמר בריאיון ל-CNN: "יש לו (לנתניהו) חברי ממשלה מהקיצוניים ביותר שראיתי, ואני הולך אחורה בזמן עד גולדה מאיר. סמוטריץ' ובן גביר הם חלק מהבעיה בגדה".

הפופולריים