חיסול אוקראיני בלב רוסיה? מותו המסתורי של מפקד הצוללת

חיסול אוקראיני בלב רוסיה? מותו המסתורי של מפקד הצוללת
קצין רוסי אותו האשימה אוקראינה ברצח אזרחים נורה למוות תוך כדי ריצת בוקר. רוסיה עצרה חשוד ברצח וטוענת כי הוא פעל בשליחות המודיעין האוקראיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קצין רוסי שחוסל
צילום: מסך

האם המודיעין האוקראיני עומד מאחורי חיסול מסתורי של קצין רוסי בליבה של רוסיה? כך לפחות טוענים שירותי הביון של רוסיה. בתחילת השבוע נורה למוות בעיר קרסנודר קצין בצבא רוסיה בשם סטניסלב רז'יצקי. הוא נורה בגבו ובחזהו במהלך ריצת הבוקר שלו. רז'יצקי שימש בחודשים האחרונים בתפקיד עורפי, אך על פי טענת אוקראינה לפני שנה בדיוק הוא פיקד על צוללת רוסית ששיגרה טיל וגרמה למותם של 27 אזרחים בעיר ויניצה. קרובי משפחתו של רז'יצקי טענו לאחר מותו כי לא השתתף כלל בלחימה אך הוא היה מבוקש על ידי אוקראינה בגין ביצוע פשעים נגד האנושות.

החשוד ברצח - מומחה לאומנויות לחימה סרגיי דניסנקו

יומיים לאחר הרצח עצרו שירותי הביטחון של רוסיה חשוד ברצח – מומחה לאומנויות לחימה אוקראיני בשם סרגיי דניסנקו. על פי הודעת שירותי הביטחון של רוסיה, דניסנקו בן ה-64 הודה כי ביצע את הרצח בהזמנת שירותי הביטחון של אוקראינה. לדבריו, הוא קיבל הנחיות מדויקות על מקום הימצאו של רז'יצקי, כמו כך תודרך על האופן שיש לבצע בו את הרצח. על פי ההודעה דניסנקו תכנן להימלט לשווייץ מייד לאחר הרצח.

טרם ברור האם דניסנקו אכן פעם בשליחות המודיעין האוקראיני או שפעל מתוך נקמה אישית, דבר אחד בטוח – האירוע הזה מערער את ביטחונם של קצינים רוסים רבים שלא יכולים עוד להרגיש בטוחים אפילו בבית.  

הפופולריים