החוקרת שהגדירה את ישראל ״מדינת אפרטהייד״ - התקבלה בקללות

חוקרת שהגדירה את ישראל ״מדינת אפרטהייד״ - התקבלה בקללות
ד"ר מוריאל אסבורג, שקבעה כי זכותם של הפלסטינים להתנגד לכוח כובש, הגיעה לתל אביב ונתקבלה בהפגנה של אנשי "אם תרצו". שגריר גרמניה בישראל התייצב לצד החוקרת: "הטרדה ברחוב – דבר שיש לגנות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החוקרת בתל אביב
צילום: מסך

ד״ר מוריאל אסבורג שנחשבת לאחת החוקרות הבכירות בגרמניה לענייני המזרח התיכון הגיעה השבוע לישראל והתקבלה במפגן של אנשי תנועת "אין תרצו" שהפגינו מולה ותהו "האם הגיעה לישראל על מנת להמשיך ולהפיץ תעמולה אנטישמית". בהמשך כונתה על ידי המפגינים "חזירה גרמניה".

הגינוי של שגריר גרמניה בישראל

אחרונה פרסמה שגרירות ישראל בברלין סדרת ציוצים המגנים את ד"ר אסבורג – זאת לאחר שקבעה בראיון עיתונאי כי פעולה של חמאס נגד כוח כובש בשטחים היא לגיטימית בעיניה. המראיין שאל אותה האם זה בסדר ש"חמאס יתקוף את הצבא הישראלי הכובש"? על כך השיבה החוקרת "כן". היא אף הגדירה את ישראל כ"מדינת אפרטהייד". 

הסרטון שהפיצה "אם תרצו"

מי שיצא להגנת החוקרת הוא שגריר גרמניה בישראל שטפן זייברט שצייץ היום: "מוריאל אסברג היא חוקרת רצינית. אתם יכולים להחזיק בדעותיה ויכולים להתנגד להן. הציגו לה טיעוני נגד. אבל הטרדה ברחוב תוך הטחת עלבונות קשים – זה דבר לא מקובל וצריך להיות מגונה על ידי כל".

גם אגודת הידידות גרמניה ישראל (DIG) פרסם הודעת גינוי להפגנה של "אם תרצו" נאמר בין היתר: " הפעולה הבריונית נגד מוריאל אסבורג בתל אביב איננה מקובלת עלינו. אבל הגינוי הזה שלנו לא הופך את דבריה של מוריאל אסבורג לנכונים".
.

הפופולריים