מנהיג הימין הקיצוני: לשחרר את בתיה"ס בגרמניה מ"אוכלוסיות מיוחדות"

גרמניה: מנהיג AFD נגד שילוב "אוכלוסיות מיוחדות" בחינוך
בדרך לברלין | הסמן הימני של מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" התפנה לטפל בענייני חינוך ושוב הוכיח שהוא מתגעגע לימים אפלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גרמניה
צילום: מסך

שוב ושוב מצליח ביורן הוקה, הסמן הימני של ״אלטרנטיבה לגרמניה״ להוכיח כי הוא מתגעגע לימים עברו במדינה, והפעם הצליח להסעיר את אגודות הנכים וההורים לילדים בעלי מוגבלויות. בראיון לרשת MDR תיאר הוקה את ההכללה של אוכלוסיות מיוחדות בבתי ספר רגילים כ"פרויקט אידיאולוגי" שממנו יש "לשחרר את מערכת החינוך".

בשנת 2009, גרמניה אשררה את אמנת האומות המאוחדות בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות, שעוסקת בין היתר על שילוב בחינוך הכללי. הוקה אמר אתמול שההכללה, כלומר לימוד ילדים עם מוגבלויות בבתי ספר רגילים, היא אחד מכמה "פרויקטים אידיאולוגיים", ומטרתו היא "לשחרר" את מערכת החינוך מכך.

וכך אמר: "בין היתר, עלינו לשחרר את מערכת החינוך גם מפרויקטים אידיאולוגיים, כמו הכללה, למשל גישת המיינסטרים המגדרית". הוא הוסיף: "כל אלה הם פרויקטים שלא עוזרים לתלמידים שלנו, שלא הופכים את הילדים שלנו ליותר פרודוקטיביים ושלא מביאים לכך שאנחנו הופכים את הילדים והצעירים שלנו לאנשי המקצוע של העתיד".

יו״ר העמותה לשילוב אוכלוסיות מיוחדות, אולה שמידט, אמרה ל"דר שפיגל": "אנו מזועזעים מהדברים של הוקה. אנחנו רואים בפקפוק בזכות השילוב הפרה של טאבו ופשוט שערורייה. בהתחשב בגישה המיזנתרופית הזו, אנחנו יכולים רק לנחש איך מר הוקה ירצה להתמודד ככלל עם אנשים בעלי מוגבלויות".

הגברת מן הסתם רומזת לתוכנית T4 שנועדה ל״טיהור הגזע הארי". התוכנית שהתבססה על תורת הגזע ועל עקרונות ״השבחה גזעית״, בוצעה כשהנאצים רצחו באמצעים שונים, לרבות באמצעות גזים, כ-90 אלף גרמנים שסבלו מפגמים גופניים, כמומים מולדים או מחלות כרוניות וכן מקשיים נפשיים.

הפופולריים